Italia kalon shifrën 80 mijë viktima të shkaktuara nga Covid-19

13/01/2021 - 18:07

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka shkuar mbi 80 mijë persona, ndërsa në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 507 pacientë.

Sipas raportit të fundit nga ministria e Shëndetësisë janë konfirmuar pozitiv me Covid 15 774 persona. Gjithashtu krahasuar me një javë më parë vihet re dhe një rritje e lehtë e shtrimit të pacientëve me koronavirus në spitale.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 2 319 036, mes të cilëve kanë humbur jetën 80,326 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si dokument mjekësor.

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim në kushte të rënduar

Dorëzimet fillestare të vaksinës AstraZeneca në BE do të jenë më pak se sa ishte përcaktuar për shkak të një problemi teknik të prodhimit

Mijëra doza të vaksinës të Modernës kundër COVID-19,  u shkatërruan pasi një pastrues në Boston hoqi aksidentalisht nga priza frigoriferi

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19.

Varianti i ri i koronavirusit që është evidentuar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës se COVID-19 me

Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kërcënimi për ish-p

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel tha se ka kërkuar nga presidenti rus, Vladimir Putin që të lirojë politikanin opozitar, A

Politika italiane është tronditur pas një operacioni antimafia të zhvilluar të enjten, ku pjesë e hetimeve janë edhe drejtues të rëndësis

Në Itali kanë shpërthyer polemikat, pasi disa punonjës të shëndetësisë kanë marrë gabimisht solucion fiziologjik në vend të vaksinës anti