Italia regjistron 521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja

21/01/2021 - 18:45

Italia ka regjistruar 521 pacientë, të cilët kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20,519 viktima.

Sipas autoriteteve shëndetësore bëhet me dije se 14, 078 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj virusit, teksa aktualisht në Itali janë pozitivë 516,568 raste.

Ndërkaq, Lombardia vijon të mbetet rajoni me numrin më të lartë të rasteve me koronavirus, e ndjekur nga Emilia dhe Romagna me 1,320, Lazio me 1.303, Puglia me 1,275 , Siçilia me 1,230 dhe Campania 1,215 raste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të rasteve me Covid-19.

Më shumë se 90% e popullit amerikan besojnë se Shtetet e Bashkuara mund të kenë presidenten e tyre të parë grua, kjo thënë sipas një sond

Kancelarja Merkel mendon, se në kohën e koronavirusit shpesh gratë janë më të ngarkuara.

Miliarderi francez Olivier Dassault ndërroi jetë pasditen e sotme, pasi helikopteri ku po udhëtonte u rrëzua.

Një ligjvënës i partisë së kancelares gjermane Angela Merkel tha të dielën se ai do të lëshojë vendin e tij në parlament dhe do të largoh

Autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 207 persona nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 20

Teksa e gjithë bota ka presuar dëme të mëdha ekonomike për shkak të pandemisë COVID-19, Kina, vendi ku u konfirmuan raste e para, duket s

Autoritetet austriake kanë pezulluar injektimet me një seri të vaksinave kundër COVID-19 nga AstraZeneca, si një masë paraprake, derisa p

Projektligji i presidentit amerikan Joe Biden, për tu ardhur në ndihmë amerikanëve që të përballen me pasojat e pandemisë së koronavirusi