Koronavirusi/ 812 të vdekur në Itali, por shërohen 1590 persona, shifra më e lartë e regjistruar deri tani

30/03/2020 - 18:11

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, ditën e sotme është regjistruar një numër më i ulët i vdekjeve nga koronavirusi, ndërsa fatmirësisht është rritur numri i të shëruarve, që sot janë 1590, shifra më e lartë e regjistruar që nga nisja e pandemisë Covid-19..

812 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit duke e çuar në total numrin e viktimave në 11.591.

75.528 janë të prekurit nga koronavirusi, 1648 më shumë sesa një ditë më parë, shifra më e lartë e shënuar ndonjëherë deri më tani.

1590 persona janë shëruar në 24 orët e fundit në vendin fqinjë, duke e çuar shifrën në total në 14.620.

Që nga fillimi i emergjencës në Itali janë regjistruar 101.739 persona pozitivë me Covid-19. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pasi pacientët e prekur janë shëruar nga koronavirusi mushkëritë e tyre nuk janë më të njëjtat.

Qeveria e Gjermanisë planifikon të heqë ndalesën e udhëtimit për turistët e 31 vendeve evropiane, nisur nga data 15 qershor.

Spanja ka kërkuar nga partnerët e BE që të vendosin rregulla të përbashkëta për rihapjen e kufijve dhe për rikthimin e lëvizjes së lirë n

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhon të rritet por me ritme më të ngadalta.

Kryebashkiakja e Romës, Virginia Raggi ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që hedhin në rrugët pajisjet mbrojtëse të përdorura.

Kina kërcënoi të hënën se do të ndërmarrë kundërmasa ndaj Shteteve të Bashkuara nëse ndëshkohet për planet për të vendosur një ligj të ri

Një 27-vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës.

Në një ceremoni solemne të hënën, me rastin e Ditës së Përkujtimit, Presidenti Donald Trump zhvilloi homazhe për të nderuar amerikanët e

Numri i viktimave nga koronavirusi është rritur në 24 orët e fundit në Itali, ku humbën jetën 92 persona, nga të cilët 34 ishin vetëm në

Belgjika nuk do të vendosë më masa të rrepta izolimi edhe në rastin e një vale të dytë të koronavirusit, deklaroi ministri i Brendshëm, P