Numri i të prekurve nga koronavirusi kalon 500,000 persona, më shumë se 23 mijë të vdekur

26/03/2020 - 18:42

Numri i personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën ka kaluar shifrën e 500 mijëve.

Sipas përditësimit më të fundit, numri total i të prekurve arriti në 510.528 persona, ndërsa ai i viktimave në 23.028.

Kina, Italia, SHBA, Spanja, Franca, Gjermania dhe Irani janë shtetet më të prekura, ku numri i të prekurve dhe viktimave rritet çdo ditë, ndërsa mes të dhënave globale është edhe Shqipëria me 6 viktima dhe 174 raste të konfirmuara deri tani.

Sa i përket të shëruarve, numri ka arritur mbi 122 mijë persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh ng

Armenia ka mobilizuar ushtrinë, pas luftimeve të ashpra me forcat e Azerbajxhanit në rajonin e kontestuar të Nagorno Karabakut.

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni ka rezultuar sërish pozitiv me koronavirus.

Ministri i Jashtëm bjellorus, Uladzimer Makey ka akuzuar vendet Perëndimore për ndërhyrje në punët e brendshme të vendit të tij, për të n

Rreth 15 000 protestues u mblodhën në Londër për të marshuar kundër masave të qeverisë britanike për ndalimin e përhapjes së koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar nga një rritje masive e numrit të viktimave nga pandemia COVID-19.

Zviceranët do të vendosin të dielën me referendum nëse do të braktisin marrëveshjen e lëvizjes së lirë të njerëzve me Bashkimin Europian.

Në Pulia të Italisë është bërë një studim që pritet të shmangë trajtimin e kancerit me kimioterapi.

Administrata Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të s

Të paktën 22 studentë të Forcave Ajrore të Universitetit të Kozhedub në Ukrainë, kanë ndërruar jetë si pasojë e një incidenti ajror.