Përplaset nga kamioni, digjet makina me 5 persona brenda

05/06/2019 - 12:04

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në autostradën që lidh Stambollin me Edirnenë në Turqi, ku pas përplasjes një automjet ka shpërthyer në flakë duke u marrë jetën 5 personave.

Sipas “DHA”, autovetura me 5 persona, identiteti i të cilëve nuk dihet ende, po udhëtonte për në Edirne në ditën e dytë të Bajramit, kur është përplasur nga pas nga një kamion i drejtuar nga Mehmet V.

Si pasojë e përplasjes së fortë, makina me targa 67 AV 778 ka shpërthyer në flakë. Megjithë ndërhyrjen e dëshmitarëve okularë për shuarjen e flakëve, ato u përhapën me shpejtësi dhe asnjë prej 5 personave në makinë nuk u arrit të shpëtohet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndë

Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë.

Shtetet e Bashkuara kanë publikuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qe

Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit

Forcat afgane, të mbështetura nga forcat e Shteteve të Bashkuara, vranë dy liderë të lartë talibanë dhe së paku 38 luftëtarë të këtij gru

Janë gjetur 44 trupa të prerë në copa brenda një pusi. Ngjarja makabër ka ndodhur në Meksikë, në shtetin Jalisco pranë Guadalajaras.

Kujdes kur zgjidhni mjekun! Çdo minutë 5 të vdekur në botë nga trajtimi i gabuar.

Presidenti Donald Trump ka konfirmuar se djali i Osama bin Ladenit është vrarë në një operacion kundër terrorizmit në SHBA.