Regjistrohen 119 vdekje në 24 orë nga Covid-19 në Itali

23/05/2020 - 18:11

Sipas statistikave të publikuara nga Mbrojtja Civile italiane, në 24 orët e fundit janë shënuar 669 të infektuar dhe 119 viktima nga COVID-19, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 32.735.

Në Itali, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, të paktën 229.327 persona janë infektuar me virusin Sars-CoV-2.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit,  2120 persona janë shëruar dhe kanë lënë spitalet. Akoma në spital me simptoma janë 8.695 pacientë, nga të cilët 572 në kujdes intensive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Belgjika nuk do të vendosë më masa të rrepta izolimi edhe në rastin e një vale të dytë të koronavirusit, deklaroi ministri i Brendshëm, P

Një betejë e fortë po luftohet në laboratorët hulumtues të të gjitha vendeve më të përparuara: nga Kina në Shtetet e Bashkuara, Izraeli,

Duke nisur nga korriku, Spanja do të hapë hap dyert për turistët e huaj.

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit, duke i dhënë fund kufizimeve në rajonet ku vendimi ishte

Gjermania është një ndër vendet e suksesshme në luftën ndaj koronavirusit.

Në stereotipet e armikut të qeverisë amerikane nën Donald Trump bën pjesë si Venezuela, ashtu edhe Irani.

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ka kërkuar falje pasi shkeli orarin e lëvizjes për shkak të pandemisë.

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik

Policia në Hong Kong ka përdorur gaz lotsjellës ndaj protestuesve, që kundërshtonin planet e Kinës për të miratuar një ligj të ri të sigu

Italia ka shënuar bilancin më të ulët të viktimave prej më shumë se 2 muajsh e gjysmë.