Rrëzohet aeroplani me 60 pasagjerë në bord

18/02/2018 - 14:07

   Një aeroplan me 60 pasagjerë është rrëzuar në një zonë malore në qendër të Iranit. Sipas BBC, aeroplani i pasagjerëve ishte duke fluturuar midis Teheranit dhe qytetit jugperëndimor të Yasuj kur humbi nga radarët dhe u rrëzua.

Një zëdhënës i shërbimeve të emergjencës tha për mediat se të gjitha forcat e kërkim-shpëtimit janë në gatishmëri.

Ai konfirmoi se në aeroplan ishin rreth 50-60 pasagjerë. Një helikopter i emergjencës nuk mundi të shkonte dot në vendin e rrëzimit të avionit për shkak të motit të keq. Nuk ka ende informacion për viktimat. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Senati amerikan miratoi sot pa asnjë kundërshtim, një rezolutë që e akuzon princin saudit të kurorës, Mohammed Ben Salmane përgjegjës të

Autori i sulmit në Strasburg është vrarë nga policia gjatë shkëmbimit të zjarrit, derisa po zhvillohej aksioni policor.

Takimi që pritej të ndodhte mes Donald Trump dhe Vladimir Putin nuk do të ndodhë.

Zëdhënësi i Qeverisë së Francës, Benjamin Griveaux, pas sulmit të armatosur në Strasburg, nga “jelekët e verdhë” kërkoi që të mos organiz

Turqia do të ndërmarrë nisma të reja për të shënjestruar financimin e mbështetësve të klerikut Fethullah Gulen jashtë kufijve të vendit.

Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 46 të tjerë u plagosën, pasi një tren i shpejtësisë së lartë u përplas me një tren lokal në kryeqytet

Kryeministrja britanike Theresa May i ka mbijetuar sonte një votim mosbesimi me 200 deputetë konservatorë të partisë që mbështesin udhëhe

Ish-avokati i presidentit Trump, Michael Cohen, u dënua me 3 vjet burg pasi u deklarua fajtor për një numër kriminesh lidhur me punën e t

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë tronditi Teneses në SHBA, gjatë orës 4 të mëngjesit të mërkurën.

Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se do të sfidonte lidershipin për Partinë e saj Konservatore me gjithçka kishte.