Sulm me armë në Kanada, të paktën 4 të vdekur

Postuar: 10/08/2018 - 14:03

Të paktën 4 persona raportohet se janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në qytetin Fredericton në lindje të Kanadasë.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po shkëmben zjarr me autorin. Autoritetet kanë urdhëruar banorët që të qëndrojnë brenda banesave të tyre dhe të mos dalin deri në një urdhër të dytë.

BBC raporton se policia kanadaze ka njoftuar për “viktima të shumëfishta”. Shkaqet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Prej kohësh konfliktet mes bandave të rrugëve janë kthyer në një problem për disa qytete britanike.

   Qeveria kolumbiane ka nisur përdorimin e dronëve për të evidentuar plantacionet ku prodhohet kokainë.

   Një uragan i kategorisë 3, nga niveli maksimal 5 po orientohet drejt Hawait dhe mund të përfshijë disa ishuj të arkipelagut amerikan n

   Tetë persona, 4 gra dhe 4 burra humbën jetën nga përmbytjet e sotme në zonën e Kalabrisë në Itali, nga një shi i rrëmbyeshëm.

   Mbi 2 milionë myslimanë u mblodhën në qytetin e shenjtë të Mekës për pelegrinazhin e përvitshëm 5-ditor.

Momenti i rrëzimit të urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin turk, Ankara. 

Një auditim ndaj qeverisë franceze ka dalë me përfundimin se 840 ura franceze kanë dëmtime shumë serioze dhe kërcënojnë shembjen.