Tragjedi në SHBA, 5 fëmijë vdesin në një kopsht

12/08/2019 - 11:26

Pesë fëmijë kanë humbur jetën, ndërsa një grua ka mbetur e plagosur si pasojë e një zjarri që ka rënë në një kopsht në Pensilvani duke shkaktuar tragjedi.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Erie dhe po hetohet për shkaqet e zjarrit. Autoritetet kanë bërë me dije që viktimat ishin të moshës nga 8 muajsh në 7 vjeç. Flakët kanë rënë herët në mëngjes, ku në brendësi flinin shumë fëmijë.

Ky është një kopsht i hapur 24 orë në 24, për prindërit që punojnë edhe natën. Mes viktimave janë katër fëmijë nga e njëjta familje, dy motra dhe dy vëllezër, nga 10 muajsh deri në 8 vjeç.

Alarmin e ka dhënë një djalë 17-vjeçar që banonte aty pranë. Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse ka qenë e menjëhershme dhe me ndihmën e disa personave në vendin e ngjarjes kanë arritur të shpëtohen shumë fëmijë. Një vajzë 12-vjeçare arriti të shpëtojë duke u ngjitur në çatinë e ndërtesës. 

Nga dëshmitë e para duket që flakët janë nisur nga salloni i katit të parë, por ende nuk dihet shkaku që provokoi zjarrin, që u shpërnda me shpejtësi të madhe në godinë, duke e bërë të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Masakër në një spital në Republikën Çeke, gjashtë persona mbeten të vrarë nga të shtënat me armë zjarri.

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë.

Për të lehtësuar punën e ambasadave të mbingarkuara, Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë ka ngritur një departament enkas për viz

Prodhimi botëror i armëve është shtuar.

Ministrja e Transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë raportuar të zhdukur, nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re.

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore.

Një seri lëkundjesh sizmike janë regjistruar mbrëmjen e së shtunës (7 dhjetor) në afërsi të Aquilas në Itali.

43 persona kanë humbur jetën, pas shpërthimi të një zjarri në një fabrikë të çantave në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi.

Dy persona kanë humbur jetën dhe 1 tjetër mbeti i plagosur  pasi një marins amerikan hapi zjarr në bazën ushtarake të Pearl Harbor.