Trondit Franca, 499 të vdekur në 24 orë

31/03/2020 - 20:52

Franca ka regjistruar ditën e saj më të errët, që nga nisja e pandemisë Covid-19. Në Francë shënohen vdekje rekord prej koronavirusit, plot 499 në 24 orë, ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve arrin në 3.523.

Franca ka regjistruar gjithsej 52,128 raste pozitive me COVID-19, duke iu referuar shifrave zyrtare.

Sot ka 22.757 persona të shtruar në Francë me COVID-19, nga të cilët 5,565 prej tyre janë në kujdes intensiv, u tha gazetarëve, zyrtari i shëndetësisë, Jerome Salomon, gjatë përditësimit të përditshëm.

Numri i të vdekurve francezë përfshin vetëm ata që vdiqën në spital dhe jo ata që vdesin në shtëpi ose në azile.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Padyshim që ky mund të quhet lajmi më i mirë në këto 3 muaj të vështirë.

Ka pësuar një tjetër ulje numri i viktimave në Itali si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet në Moskë i lehtësuan masat e izolimit kundër koronavirusit, edhe pse numri i rasteve vazhdon të rritet.

Shumë vende të BE-së pritet të hapin kufijtë dhe lehtësojnë kufizimet për Coronën.

Një aksident ajror në Itali u ka marrë jetën dy notarëve të talentuar italianë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta shpallin grupin antifashist “ANTIFA” një organizatë terroriste.

Në 24 orët e fundit numri i viktimave me koronavirus në Itali ka pësuar ulje, ku janë shënuar 75 të vdekur si dhe 355 të infektuar më shu

Numri i rasteve të prekura me koronavirus në gjithë botën e ka tejkaluar shifrën 6 milionë, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkin

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën

Kryeministri rumun, Ludovic Orban është gjobitur 600$ për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe mbajtje të takimit në ndërtesën e qeverisë