Tronditëse/ Të vdekurit nga koronavirusi qëndrojnë në thasë, morgu nuk ka më vend në Nju Jork (FOTO)

05/04/2020 - 21:10

Fotografitë tronditëse nga Nju Jorku tregojnë thasët me trupat e viktimave nga COVID-19 që mbushin korridoret e një spitali në Brooklyn, ndërsa qyteti përballet me pandeminë koronavirus.

Imazhet shqetësuese shfaqin pacientë të vdekur, të futur në thasë portokalli brenda Qendrës Mjekësore Wyckoff Heights në Bushwick, raporton Reuters.

Fotografitë e tjera tregojnë personelin mjekësor të veshur me veshje mbrojtëse, që transportonin kufomat nga spitali në kamionin frigoriferik, i cili po shërben si një morg i përkohshëm jashtë spitalit.

Dhjetra çanta trupash u panë në një imazh tjetër të ngarkuar mbi njëra-tjetrën në morgun e improvizuar.

Numri i të vdekurve nga Nju Jork nga koronavirusi është 4,159 ndërsa Covid-19 ka prekur mbi 122 mijë njerëz.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump vendosi t’i japë fund bashkëpunimit me Organizatës Botërore të Shëndetësisë

Zyrtarët amerikanë njoftojnë arrestimin dhe vënien nën akuzë për vrasje të ish oficerit të policisë, të shkarkuar nga detyra, për vdekjen

Autoritetet italiane të mjekësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 87 persona të vdekur nga koronavirusi, duke s

Autoritetet në Kinë nuk kanë regjistruar asnjë infeksion dhe viktimë të re nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet shëndetësore ruse deklarojnë se gjatë muajit prill në Moskë humbën jetën 1561 pacientë të infektuar me Covid-19 dhe jo 639 pe

Kroacia ka rihapur kufijtë me disa shtete, duke përfshirë këtu ato zona turistike që janë kyçe për turizmin e vendit si Austria, Gjermani

Duke përshkallëzuar luftën e tij me kompanitë e mediave sociale Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv të enjten që sfido

Për të dytën ditë radhazi, autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar vetëm një viktimë nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 70 viktima e 593 raste pozitive më shumë me Covid-19. Numri i përgjithshëm i viktimave ka arri

Nga sot Anglia dhe Skocia do të nisin zbatimin e sistemit të gjurmimit të kontaktit nëpërmjet telefonit.