Tronditet Italia, një i vdekur dhe 4 të plagosur në 2 sulme me armë, autori ende në kërkim

Postuar: 11/05/2018 - 18:15

   Një burrë ka humbur jetën dhe katër persona të tjerë janë plagosur në dy ngjarje të ndodhura pasditen e sotme në komunat Nicotera e Limbadi, në provincën Vibo Valentia. Autori ka qenë i njëjti.

Ai është futur në një banesë në Nicotera, duke vrarë 63-vjeçarin Michele Valerioti dhe plagosur bashkëshorten e këtij të fundit, Giuseppina Mollese, raporton Il Messaggero.

Më pas, shkon me makinë në Limbadi, ku futet në një bar dhe hap zjarr ndaj një grupi që po luante letra: Tre persona u plagosën.

Një helikopter ndërhyri për t'i dhënë ndihmë mjekësore të plagosurve. Nuk dihen shkaqet e veprimeve të autorit, që është ende në kërkim nga karabinierët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   “Ka qenë takimi më i keq i jetës time”.

Një gjykatë turke ka lënë në burg deri në ditën e gjyqit 24 persona, të cilët protestuan javën e kaluar mbi kushtet e punës në aeroportin

Një modele ruse pretendon se Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka tentuar ta helmojë me bar miu.

   Një video e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, që drekon në një restorant klasi në Turqi, ka shkaktuar jo pak zemërim në Venez

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi