Ulen ndjeshëm vdekjet dhe rastet e reja me koronavirus në Itali

01/06/2020 - 18:07

Ka pësuar një tjetër ulje numri i viktimave në Itali si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Emergjencat Civile, në raportimin e tyre ditor, bëjnë me dije se 60 persona të tjera kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës për një total prej 33,475 viktimash.

Një ulje të ndjeshme ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj, ku në 24 orët e fundit raportohen vetëm 178 raste të reja. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar nga Covid 19 deri më sot është 233,175 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit janë mjaft rajone që kanë regjistruar 0 raste pozitive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më shumë se 35 mijë persona kanë vdekur nga Covid-19 në Meksikë.

Në Poloni kanë dalë rezultatet e para të Exit Polleve për zgjedhjet presidenciale.

Florida raportoi të dielën një rritje rekord me më shumë se 15 mijë raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh.

Shifrat e vdekjeve në Itali prej COVID-19 vijojnë të jenë të ulëta, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona dhe kanë rez

Papa Françesku, përkundër asaj që pritej, ka komentuar ngjarjen që po bën shumë bujë në Turqi.

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri prej 66 mijë rastesh të reja me koronavirus të shtunën.

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e

Rritja e numrit të të infektuarve ka shtuar frikën e rikthimit të një vale të dytë të Covid-19.

Në Gjermani policia ka ende një reputacion relativisht të mirë, por Këshilli i Evropës shprehet për racizëm të përhapur dhe institucional

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha dje se vendimi i vendit të tij për statusin e Ajasofjas ka të bëjë me të dr