Zjarr i madh në një pallat në Itali, humb jetën çifti, 40 të asfiksuar (VIDEO)

10/12/2018 - 10:10

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një pallat 4-katësh në afërsi të stacionit hekurudhor në qytetin e Reggio Emilia në Itali. 

Fatkeqësia ndodhi gjatë natës, teksa u shkaktuan 2 viktima, burrë dhe grua me kombësi kineze.

Trupat e dy viktimave janë gjetur në shkallët e pallatit në përpjekje për të shpëtuar.

Rreth 40 banorë të pallatit kanë mbetur të asfiksuar nga tymi, mes të cilëve mjaft fëmijë.

Nga të plagosurit, 2 minorenë dhe 1 grua raportohen se janë në gjendje mjaft të rëndë e në rrezik për jetën. Ata janë transportuar me helikopterë në spitalin e Fidenzas.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë reparti i zjarrfiksëve dhe i ndihmës së shpejtë.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit të zjarrit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre veta u vranë dhe nëntë të tjerë u plagosën nga të shtënat në një tramvaj në qytetin Utrecht të Holandës, tha prefekti i këtij qyteti

Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve të Britanisë, John Bercow ka përjashtuar një tjetër votim mbi marrëveshjen e mëparshme të Brexit, u refuzu

Mëngjesin e sotëm është raportuar për një sulm me armë në qytetin hollandez të Utrecht.

Pa kaluar shumë kohë nga mbyllja e një shtegu të parave të pista hapet një tjetër në horizont, i cili përdoret nga kriminelë e trafikantë

Rritet numri i viktimave si pasojë e përmbytjeve të furishme që kanë goditur provincën indoneziane të Papua, duke shkaktuar edhe rrëshqit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern njoftoi sot se qeveria e saj binte dakord në parim për ashpërsimin e legjislacionit për ar

Politika e Bashkimit Europian të kujton praktikat e byrosë politike të ish-vendeve komuniste, dëgjohet nga qarqet populiste të djathta pa

Qeveria franceze ka marrë që nga nëntori masa të forta kundër prishësve të rendit e qetësisë.

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, ka kritikuar Rusinë në prag të pesëvjetorit të aneksimit të Gadishullit u

Këtë të diel është përfshirë nga flakët kisha historike e Saint-Sulpice e Parisit, e cila u përdor në filmimin e autorit amerikan Dan Bro