Nuk ka qenë një ditë e mirë dje për Benzemanë. Në ndeshjen e fundit kundër Elçes ku Reali i Madridit barazoi 2-2 në “Santiago Bernabeu”, sulmuesi u desh të largohej nga fusha i dëmtuar në minutën e 58-të.Në pjesën e parë ai humbi penallti dhe pas ndeshjes ai zbuloi se hajdutët i kishin vjedhur shtëpinë e tij.Sipas mediave spanjolle, hajdutët kishin hyrë në shtëpi përmes kopshtit.

Sulmuesi francez ka qenë edhe më parë viktimë e grabitjes në shtëpinë e tij dhe përsëri, kjo ndodhi gjatë një ndeshjeje. Hera e parë që ndodhi ishte në shkurt të vitit 2019 kur 34-vjeçari dhe ekipi i tij luajtën kundër Barcelonës.Për momentin nuk dihen detajet e sendeve të marra nga hajdutët nga shtëpia e sulmuesit.