Një gjyqtare kontroverse është pezulluar për tre muaj pasi u shfaq gjysmë e zhveshur dhe duke pirë duhan në shtrat gjatë një seance gjyqësore në Zoom.

Kolumbianja Vivian Polania fiku kamerën e laptopit pasi u paralajmërua nga një prej të pranishmëve se po filmohej me të brendshme, por videoja prej 33 sekondash u bë virale më pas.

Një avokat bëri një ankesë zyrtare, duke hapur një hetim që çoi në një komision disiplinor që i tha 34-vjeçares se ishte e pezulluar deri në mes të shkurtit.

Vendimi vjen dy vjet pasi Vivian foli kundër kritikëve të cilët e sulmuan për fotot që ajo postoi në rrjetet sociale duke treguar muskujt e saj, si dhe tatuazhet në shpinë.

Publikimi i fotove në mediat kolumbiane bëri që shefat e saj të pretendonin se ajo po rrezikonte administrimin e drejtësisë duke ndikuar në besimin e publikut në aftësitë e saj për të bërë punën e saj siç duhet.

Raportet në atë kohë thanë se ajo ishte vënë nën hetim pasi ndau fotografi të saj të guximshme me të brendshme.