Një aksident ka ndodhur në rrugën Kardhiq – Sarandë, pranë Shijanit mëngjesin e sotëm. Në vendngjarje janë ambulanca dhe Policia. 

Dy automjete kanë dalë nga rruga dhe kanë përfunduar në kanal pranë njëra-tjetrës, duke shkaktuar një të plagosur, i cili po transportohet drejt spitalit në Sarandë.

Ende janë të paqarta shkaqet e aksidentit.