Dy ngjarje të rënda janë regjistruar ditën e sotme në Shkodër, ku dy të moshuar kanë humbur jetën.

Sipas informacioneve Z.I  74-vjeç ka rënë nga kati i shtatë i pallatit ku jetonte, dhe për pasojë ka humbur jetën.

Ndëkrohë në fshatin Boks të Shkodrës, është gjetur në rrugë pa jetë 70-vjeçari M.B.

Nga kqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune, dyshohet se vdekja ka ndodhur për shkaqe natyrale.