Një 25 vjeçar është vënë në prangat e policisë së Sarandës, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen me thikë të një 40 vjeçare. Sipas polcisë mësohet se ngjarja kishte ndodhur në shëtitoren e Sarandës pas një konflikti të çastit mes autorit dhe të lënduarit.

Në kuadër të operacionit të koduar “Wanted”, është bërë i mundur edhe arrestimi i të riut Jani Rraku, banues në Kalasë, Delvinë.

25-vjeçari ishte shpallur në kërkim policor për plagosje dhe mbajtje të armëve të ftohta, pasi dyshohet se për shkak të një konflikti të çastit, të ndodhur në shëtitoren e Sarandës, ky shtetas ka plagosur me mjet prerës (thikë), 40 vjeçarin, Erion Xhuvani, banues në Sarandë, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.