Një 56-vjeçar ka humbur jetën pasi e ka zënë poshtë një masiv dheu në fshatin Prekal.

Policia thotë se viktima Zef Përndreu punonte me ekskavator. Shkëputja e masivit të dheut e ka zënë poshtë bashkë me mjetin e rëndë dhe kjo ka rezultuar fatale për 56-vjeçarin nga Vau i Dejës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.