Ende nuk ka dalë asgjë se çfarë do të thotë Fedez në televizion, por fotot e publikuara të premten i thonë të gjitha. Sepse në to shihet se si Fedez shpërthen në lot gjatë kësaj interviste, më e pritura pas ndarjes së tij kontroverse nga Chiara Ferragni.

Kjo dalje televizive do të jetë një tjetër nga piketa që shënojnë divorcin e çiftit të njohur, pas thashethemeve të para, vendimit për të mos shfaqur dy fëmijët e tyre në rrjetet sociale apo debatit që patën në ditëlindjen e vogëlushes Vittoria.

Pikërisht në këtë intervistë, u fol edhe për padinë që kishte bërë influencuesja e njohur italiane ndaj të cilës tashmë mund ta konsiderojmë ish-in e saj.

Objektivi i kësaj lëvizjeje ligjore do të kishte qenë pengimi i tij që të fliste për disa tema konfliktuale në intervistën që ajo dha për Rai, por fotot e publikuara të premten tregojnë se jo vetëm që do të preket ana personale e reperit, por se ai është shumë i lënduar nga situata. 

Dhe mund të mendojmë se lotët e saj nuk kanë të bëjnë fare me ndarjen e tyre, por ‘screenshot’ pas saj e bën të qartë se marrëdhënia tashmë e prishur është një nga temat kryesore të intervistës. Ndaj nuk e dimë se si mund të ketë ndikuar kjo padi në programin ‘Belve’, pasi duket qartë se shumë nga biseda sillet rreth historisë së dashurisë dhe ndarjes.

Në fakt, vetë prezantuesja, Francesca Fagnani, ka rrëfyer për mediat italiane para se të regjistronte se nuk kishte marrë asnjë paralajmërim për gjërat mbi të cilat do e pyeste Fedez: “Do ta trajtoj Fedezin si të gjithë të ftuarit e tjerë, duke u përpjekur të vizatoj një portret personal 360 gradë dhe për rrjedhojë, do flasim edhe për jetën e tij private. Dhe jam i sigurt që Fedez do të bashkëpunojë.”

Dhe, natyrisht, pamjet e bëjnë të qartë se reperi u dha plotësisht. Fedez shpërtheu në lot në disa raste, pa e fshehur emocionin dhe momentet e këqija që ka sjellë jo vetëm ndarja e tyre, por edhe diagnoza me kancer për të cilën iu nënshtrua operacionit dhe rasti ‘Pandoro’, për të cilin Chiara Ferragni po hetohet.

Por, edhe pse jo në përmbajtje, ka pasur ndryshime sa i përket transmetimit të intervistës, siç është verifikuar. Fillimisht Fedez do të ishte i ftuari i parë i këtij sezoni të ri të programit, por rrjeti vendosi që të ftuarit e parë të ishin Matteo Salvini dhe Carla Bruni.

Një lëvizje e Rai-t që ndoshta ka ardhur për shkak të pritshmërisë së madhe që po shkakton intervista e reperit, sidomos për momentin në të cilin ajo mbërrin, me ndarjen e fundit nga influencuesja, një nga më të njohurat në botë, dhe thashethemet e tradhtisë që lidh Fedez me prezantuesen italiane Paola Di Benedetto.