Tre persona u vranë dhe të paktën 12 u plagosën të shtunën mbrëma nga të shtënat në një festë në Alabama të SHBA-së.

Sipas mediave të huaja, autoritetet thanë se rreth 1,000 njerëz po merrnin pjesë në një festë të Ditës së Majit pranë komunitetit të Stockton.

Siç bëhet e ditur më tej, aty filloi një sherr dhe shpërthyen të shtënat me armë zjarri.

Sipas autoriteteve, shumica e viktimave ishin të rinj.