Seanca e kësaj të enjteje nisi me debat mes deputetëve të opozitës dhe kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla lidhur me interpelancën e kërkuar me kryeministrin Edi Rama.

Nga ana tjetër ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi interpelancë me deputetin demokrat, Ervin Salianji.

Gjithashtu u zhvilluan debate mes ministres së Arsimit, Ogerta Manastirliu dhe deputetes Ina Zhupa, pas kërkesës së kësaj të fundit për interpelancë.

Deputeti demokrat, Flamur Noka vendosi që këtë të enjte të shfaqet me bluzën ku shkruhej “Free Berisha” ndërsa mbajti fjalën në foltore.