Zbulohet lidhja e Genta Ismajlit me miliarderin kosovar

18/10/2014 - 16:52

18 Tetor 2014 - VIP- Genta Ismajli kohë që është deklaruar si beqare dhe asnjë lidhje dashurie deri më tani.

Këngëtarja kosovare, që nga ndarja me Milot Binakun pas një bashkëjetese disa vjeçare, ka vite që nuk ka deklaruar ndonjë romancë të re dashurie, por duke thënë se i është përkushtuar karrierës muzikore, për të sjellë hite dhe për të qenë sa më afër fansave të saj. Suksesi nuk i ka munguar sigurisht. Është një nga femrat më të pëlqyera dhe më të famshme shqiptare, e para dhe e vetmja këngëtare shqiptare që ka arritur mbi një milion ndjekës në rrjetin social ‘Facebook’.

Për momentin nuk ka realizuar ndonjë projekt të ri, por do të jetë pranë publikut me pjesëmarrjen më jurinë e spektaklit “Gjeniu i vogël”. Pa suksesit të edicionit të kaluar organizatorët i kanë bërë ofertë të re të cilën këngëtarja e ka pranuar pa hezitim.

Gjatë verës këngëtarja ka patur shumë koncerte në të gjitha vendet ku jetojnë shqiptarët. Ajo ka mundur të bëjë pushimë më miqt e saj të cilët e kanë shoqëruar më evenimente të ndryshmë. Një nga takimet më miqt e saj ka qenë edhe qëndrimi më qytetin e Budvës në Mal të Zi, ku Genta ka qenë mysafire specilae në jahtin e biznesmenit Kosovar Qazim Osmani. Nga fotoja që është realizuar në Budva shihet qartë miqësia e tyre. Madje ështe përfolur se mes tyre mund të ketë diçika më shumë, por miqt e vërtetë të këngëtares pohojnë se mes Gentës  dhe Qazimit nuk ka asgjë më shumë përveçse miqësi të vërtetë, të paktën për momentin.

Qazim Osmani i njohur në publikun e gjerë si Felix është një nga personat më të pasur në Kosovë e më gjerë. Pasuria e tij ka shtrirje në Gjermani, Kroaci, Slloveni e Mal të Zi. Ai është përfolur vazhdimisht për romancat me këngëtare të njohura Serbe dhe i ndodhur gjithmonë në skandalet e tyre. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para disa ditësh u njoftua se Elvana Gjata do të publikojë projektin më të ri për këtë fillim vere në Stamboll.

Këngëtarja e njohur, Tanerelle u vu në shënjestër të  kritikave dhe komenteve negative për dekoltenë e saj, pasi parakaloi në tapetin e k

Moderatori i njohur i Top Channel, Alban Dudushi ka përjetuar një nga momentet më të bukura të jetës teksa ka shoqëruar vajzën e tij tash

Propozimi për martesë që futbollisti Taulant Xhaka i bëri të fejuarës së tij Arbenita Nuredini, pushtoi titujt e mediave rozë.

Skandali i tradhtisë së Tristan Thompson ndaj Khloe Kardashian shkaktoi bujë të madhe në media.

“Sunny Hill Festival” ishte një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në Kosovë dhe pritet që këtë vit të rikthehet sërish me emrat më mëdhe

Menaxheri i disa artistëve të famshëm përfshirë reperit shqiptar Azet, i cili është shumë i njohur në Gjermani, ka humbur jetën.

Dua Lipa raportohet se e kalon gjithë kohën me vëllanë e Bella dhe Gigi Hadid, Anwar.

Është kthyer në trend tashmë, të cilit nuk i kanë rezistuar shumë personazhe të njohura, rimodelimi i buzëqeshjes.

Moderatorja e "Dite e Re" në "Ora News" është aksidentuar dje (e shtunë, 22 qershor 2019) rreth orës 12 të mesditës, në autostradën Tiran