Granit Xhaka shijoi titullin e parë në Bundesligë me fanellën e Bayer Leverkusen.

Mesfushori shqiptar ishte një prej lojtarëve më të rëndësishëm për trajnerin Xabi Alonso dhe kontributi i tij është i jashtëzakonshëm për ekipin.

“Është pak e vështirë të gjesh fjalët e duhura kur përjeton një emocion kaq të madh. U riktheva pas shumë kohësh në Bundesliga dhe ta festoj me titull është e jashtëzakonshme.

Kemi zhvilluar një sezon të madh. Kur nis karrierën, ëndërron pikërisht për momente të tilla. Ishte një punë e vështirë dhe e përditshme, por ia dolëm të gjithë së bashku.

Për mua ky titull është diçka shumë speciale në të gjitha këto 14 vite të karrierë, po ashtu është një titull shumë special edhe për klubin. Tani duam më shumë dhe të marrim të tjerë trofe”, u shpreh Xhaka.