Në shortin e hedhur në Nyon janë projektuar diaa supersfida ku bie menjëherë në sy dueli Bayern-Man. United në grupin A. 

Short shumë i vështirë dhe për Milanin që rrezikon me skuadra si Newcastle, PSG e Dortmund. 

Duele të tjera të forta janë edhe ato mes Napolit dhe Real Madridit ku Ancelotti sfidon ish skuadrën e tij, ndërsa Interi gjen sërish Benfica-n. 

Short i lehtë në letër për kampionët në fuqi të Man. City, ndërsa grupet B dhe E janë të ekujlibruar.