DASHI
Ju do të tronditni disa njerëz këtë të shtunë, sepse dukeni se jeni në një prirje mjaft egoiste dhe do të preferoni t’i bëni gjërat për të përfituar veten, me shpërfillje totale ndaj asaj që mund të ndjejnë të tjerët. Pasdite, mund të ndryshoni pak tonin, por prapë të perceptoheni si egoistë dhe të pavëmendshëm. Është vërtet shumë e këndshme të raportosh se yjet po e bëjnë jetën shumë më të thjeshtë për ju. Sidoqoftë, mos e merrni gjithçka me vlerë, përndryshe njerëzit e tjerë mund ta kenë më të lehtë t’ju ‘sundojnë’. Është mirë të jesh naiv, por jo nëse e lejon veten të të shfrytëzojnë.

DEMI
Prirja aktuale ka të bëjë me një vizion të ndryshëm mbi atë që po ndodh aktualisht në jetën tuaj dhe do të jeni mjaft të lumtur të merrni mendime nga njerëz të ndryshëm. I vetmi kurth i mendimit në të cilin mund të biesh lidhet me faktin se mund të ngatërroni stilin e jetës së njerëzve të tjerë me gjërat që janë në të vërtetë të përshtatshme për ju. Leximi më i thjeshtë i grafikut tuaj nuk tregon asgjë më shumë se udhëtime të këndshme për blerje. Ndjekjet sipërfaqësore ju përshtaten më shumë për momentin, pjesërisht sepse marrëdhëniet kanë qenë aq intensive sa mund t’i bënit me një pushim.

BINJAKËT
Do të jetë mjaft e vështirë këtë të shtunë për të ardhur me atë zgjidhje të mrekullueshme që mbulon të gjithë dhe megjithëse mund të bëni më të mirën, është e rëndësishme të menaxhoni pritshmëritë tuaja. Sidomos pasdite, ka shumë raste dhe mënyra përmes të cilave mund të përmirësoni disponimin tuaj dhe të largoni mendjen nga çdo moment i vështirë. Duhet t’i jepet prioritet çështjeve të partneritetit dhe martesës. Ka pak indikacione të stresit, kjo është pikërisht arsyeja pse është e dobishme të bëni disa lëvizje pozitive për të shëruar problemet e vjetra. Do të jeni shumë të lumtur nëse njerëzit do t’ju vënë nën më pak presion!

GAFORRJA
Ju po përpiqeni ta bëni gëzimin tuaj ngjitës, por ndonjëherë këto gjëra thjesht nuk funksionojnë dhe nuk jeni shumë të sigurt se si duhet të reagoni. Disa persona mund të kërkojnë gjithashtu liri të plotë nga partnerët/et e tyre, në mënyrë që të bëjnë diçka për personalitetin e tyre, diçka që ata kanë dashur prej kohësh ta bëjnë, por nuk kanë gjetur kurrë kohë. Pas shumë kohësh do t’ju duhet të merreni me dikë që duket se është në një gjendje të vazhdueshme tensioni emocional. Kjo nuk i bën mirë askujt, por mund të varet nga ju, si një Gaforre e dhembshur, të ndërhyni dhe të ndihmoni për të shëruar dhembjet dhe shqetësimet personale.

LUANI
Qetësia dhe gjakftohtësia do ju karakterizojnë këtë të shtunë pasi duket se nuk po e lini veten të ndikohet nga asgjë që po ndodh në jetën tuaj. Disa persona do të shkojnë aq larg sa të ndërmarrin disa rreziqe që përndryshe as nuk do t’i ëndërronin. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të vënë në veprim ambiciet tuaja romantike pasi ka shumë pak për të humbur. Kërkohet një veprim vendimtar, por mund të mos jetë i mundur. Në fakt, kjo duket si një nga ato ditët kur ju mund të hiqni dorë nga të gjitha angazhimet tuaja dhe t’i kushtoni jetën tuaj kënaqjes. Ndoshta partnerët do të bien dakord se gjithçka është për të mirë!

VIRGJËRESHA
Një e shtunë premtuese përpara për çështjet e brendshme dhe mund ta gjeni veten duke u përballur me atë problem bezdisës që vazhdoni ta shtynit për ta rregulluar. Disa persona do të imponojnë edhe më shumë respekt në rrethin e tyre të miqve duke dalë me një vendim që është shumë i përgjegjshëm, i menduar mirë dhe që përfiton të gjithë. Gjendja e përgjithshme e yjeve është thellësisht intensive dhe disi e prirur ndaj krizës. Kujdes pasi mund të thoni gjënë e gabuar pa e kuptuar! Bisedat e dobishme me të afërmit duhet t’ju drejtojnë.

PESHORJA
Ju po e përdorni këtë të shtunë për t’u marrë me punët e shtëpisë që i konsideroni të rëndësishme dhe duket se megjithëse disa gjëra do t’ju mërzitin deri në vdekje, do të jeni nën këtë valë përgjegjësie. Për të mos përmendur se do të ndiheni sikur është detyra juaj të merreni me ta. Disa njerëz do të pyesin vërtet pse nuk po i delegoni të gjitha këto. Një grup influencash serioze financiare i kanë sjellë çështjet e parave në një rrotullim. Mundohuni të ndaloni të kujdeseni aq shumë për paratë dhe mund të zbuloni se disa vështirësi përkeqësohen nga dështimi juaj për të rregulluar prioritetet personale dhe profesionale.

AKREPI
Disponimi aktual është një tranzit mjaft i vështirë për ju, ndoshta sepse ju bën më të ndjeshëm dhe më të përgjegjshëm ndaj emocioneve tuaja, pra më të nënshtruar ndaj trazirave të brendshme. Por kjo mund të shihet edhe si një avantazh, sepse, në fakt ju jep një ndjenjë se çfarë jeni dhe çfarë nuk po bëni mirë. Është e njohur që shpenzimi i parave i gëzon njerëzit! Kjo është vetëm ajo që unë do të përshkruaj për ju tani! Megjithatë, mos ndërmerrni rreziqe, sepse një ajër i vetëkënaqësisë sugjeron që do të anashkaloni disa detaje thelbësore. Nuk dëshiron të hedhësh para të mira pas të këqijave, apo jo?

SHIGJETARI
Forca krijuese e kësaj të shtune ka të ngjarë të nënvlerësohet, veçanërisht pasi shumica e personave do të fiksohen tmerrësisht në detaje të vogla. Kjo nuk do të thotë se ato qëndron kryesore në kapjen e pamjes së madhe. Është më shumë sikur thelbi është fjalë për fjalë në mes dhe gjithashtu ka të bëjë me mënyrën se si gjërat po ju bëjnë të ndiheni. Brenda njëzet e katër orëve do të përjetoni një kombinim planetar që lidh përfundimisht prestigjin profesional dhe publik me prosperitetin financiar. Kjo është pjesë e një cikli pesë-vjeçar që ka të bëjë me rryma të thella, por pozitive, të nëndheshme, ndaj mos prisni rezultate të menjëhershme.

BRICJAPI
Jeni në një lloj kërkimi ose mënyra se si të ndiheni më pak fajtor për disa gjëra që nuk keni pasur rastin t’i bëni kohët e fundit dhe duket se rezultatet janë mjaft të kënaqshme. Po investoni shumë kohë për t’u ndjerë më rehat me veten dhe duket se ndërsa kjo po jep rezultate, mund të ndjeni se po humbisni nga ana tjetër. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë po ndodh, kjo ndodh sepse po kërkoni në vendin e gabuar. Kjo është një ditë për të mirëpritur misterin dhe intrigat. Në analizën e fundit, ëndrrat tuaja të përditshme mund të kenë më shumë rëndësi për ju sesa e ashtuquajtura “jeta reale”, madje mund të zbulojnë përgjigjet për problemet e vjetra të lodhura.

UJORI
Prirja aktuale ka të bëjë me sfida të vogla që mund të vijnë nga njerëzit në familjen tuaj, veçanërisht nga të rinjtë. Mund të ndodhë që kohët e fundit të keni propozuar një rrugë të veçantë veprimi dhe natyrisht po pyesni veten se çfarë duhet të bëni përpara. Mos e merrni personalisht nëse njerëzit po kritikojnë zgjedhjet tuaja. Kërkesat profesionale janë ende aq intensive sa që shumë prej jush mund të mos jenë në gjendje të relaksohen sa duhet për të shijuar funksionet e shoqërueshme të Hënës. Edhe aktivitetet e kohës së lirë do të duhet të jenë konkurruese dhe ambicioze. Çfarëdo që të bëni, me këdo që ta bëni, do të dëshironi të dilni në krye.

PESHQIT
Një e shtunë e ngadaltë përpara, ka shumë të ngjarë sepse do të preferoni të merreni vetëm me detyrat e vogla dhe të lini çdo gjë të rëndësishme në një cep shumë larg. Kjo nuk do të thotë se nuk ndiheni keq për këtë, por ekziston një distancë e tërë midis asaj se si ndiheni dhe asaj që keni ndërmend të bëni në të vërtetë dhe ju duket se qëndroni pranë vendimeve tuaja pavarësisht se çfarë ndjeni. Afërdita është një nga ata planetë me fat që garanton sukses financiar të mirë, pothuajse! Së pari, do t’ju duhet të përballeni me një çështje ligjore ose çështje morale që duket se po ju shqetëson ndërgjegjen. Siç e dini, disa vlera janë shumë më të rëndësishme sesa nëse keni një fitim.