Dashi

Nëse lejoni që gjithçka që është tension dhe nuk do të donit që një mënyrë e pakëndshme e të bërit të gjërave të ketë lidhje me ju, më mirë përqendrohuni në faktin se kjo e hënë do t’ju sjellë momente të këndshme dhe biseda të këndshme. Është dikush që ju demonstron miqësinë e tij.

Demi

Kujdesuni për gjithçka rreth ushqimit pak më shumë këtë fillimjavë, pasi ndonjëherë e lini të kalojë dhe nuk ju intereson se çfarë mund t’ju sjellë në të ardhmen. Nëse një person i afërt ju tërheq vëmendjen për këtë, duhet t’i kushtoni vëmendje dhe të mos rebeloheni ose të tregoni se jeni në humor të keq.

Binjakët

Do të shoqëroheni nga njerëz me të cilët do të keni mundësi të ndërtoni ura apo lidhje të rëndësishme miqësie. Jini mendje hapur ndaj ideve dhe ndjenjave të reja të panjohura që mund të jenë shumë të këndshme dhe argëtuese. Diten e mirë!

Gaforrja

Do të konstatoni sjelljen e dikujt që e vlerësoni dhe madje do t’ju tërheqë ftohë raportin që keni. Mos e merrni personale, ndoshta ky person po kalon një moment të keq që ju nuk e dini dhe po reagon në këtë mënyrë.

Luani

Keni marrë vendim që të mos kaloni rdhe një ditë tjetër me përpjekjet për të rregulluar një situatë që tashmë po kthehet në diçka shumë të bezdisshme. Kjo situatë ndoshta lidhet me shtëpinë ose fqinjët tuaj. Vendosni të flisni përpara, por me kujdes, pa e tepruar.

Virgjëresha

Nuk është shumë e zgjuar nga ana juaj t’i kushtoni shumë rëndësi asaj aventure që keni, sepse nuk do të jetë një marrëdhënie në të cilën mund të ndani bashkëjetesën apo kohën e lirë për shkak të disa rrethanave të jashtme. Shijoni orët e këndshme.

Peshorja

Përpiquni të sqaroni ndjenjat ose ndjesitë tuaja përpara se të kërkoni këshilla ose të ekspozoni atë që po ndodh brenda jush pa bërë shumë zhurmë dhe pa precipituar në këtë raport. Është e rëndësishme të analizoni se çfarë doni në të vërtetë dhe nga çfarë do të duhet të hiqni dorë për të pasur atë që doni.

Akrepi

Ju i besoni këshillës së dikujt në familje për të trajtuar një temë disi të ndjeshme që lidhet me partnerin/en tuaj. Për më tepër, nuk e keni shumë të qartë se si qëndron e vërteta. Nëse është dyshimi për një situatë xhelozie, është më mirë të sqaroni gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur për të filluar nga e para, gjithnjë nëse jua ndjen ta bëni.

Shigjetari

Kujtimet janë të rëndësishme dhe pjesë e përvojës suaj të jetës, por mos lejoni që ato t’ju paralizojnë dhe të humbisni dikë apo diçka dhe të trishtoheni.

Bricjapi

Po përpiqeni të rregulloni diçka që nuk është në vendin e vet, as materialisht dhe as shpirtërisht. Kjo po ju jep një qetësi të madhe shpirtërore, por edhe një shans për javën e ardhshme, për të pasur më shumë kohë të lirë dhe për të shijuar më shumë një aktivitet.

Ujori

Do të dëshironit të ishit në qendër të vëmendjes këtë të hënë dhe të jeni protagonist i asaj që ndodh, por kujdes sepse nëse e tejkaloni veten nuk do të jeni në një pozicion të mirë me disa njerëz që nuk ju njohin shumë. Madje as me më të besuarit.

Peshqit

Të jesh rehat me veten, të kuptosh se kush je dhe të mos kesh frikë nga ajo që mendojnë të tjerët për ty,  është qëndrimi më i shëndetshëm që mund të adoptosh. Këtë të hënë do ta kuptoni mirë këtë dhe do t’i viheni punës për ta realizuar sa më shpejt. Mund ta marrësh.