Dashi

Mund të ndiheni në një rrugë pa krye, për shkak të një personi që ka sjellje toksike apo edhe shumë negative. Zgjidhja e vetme është të arratiseni ose të përfshini një person të tretë në vendin tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, do të keni mundësinë të ndiheni të rrethuar dhe të merrni mbështetje nga njerëzit e afërt.

Demi

Horoskopi thotë se pragmatizmi juaj do të theksohet nga situata ekonomike. Pasuria juaj më e madhe do të jetë padyshim mundësia për të gjetur zgjidhje për problemet e vogla të përditshme. Besoni në veten tuaj! Sot duket se është shumë më e qetë se të mëparshmet. Është me familjen tuaj që ju do të dëshironi të merrni frymë, të përqafoni dhe të rimbushni bateritë tuaja.

Binjakët

Rrezikoni të mungojë objektiviteti ndaj prindit, fëmijës apo eprorit. Duhet thënë se do të keni të bëni me dikë që do të mund t’ju ​​bëjë premtime të mëdha. Kujdes këtë vjeshtë. Jo vetëm që jeni plot sharm, por keni edhe një sens humori të parezistueshëm. Të gjithë përbërësit janë atje për të arritur një ose më shumë pushtime.

Gaforrja

Do të prireni të shqetësoheni, apo edhe të bëheni të shqetësuar, për një anëtar të familjes ose për një çështje strehimi. Dalloni midis asaj që është racionale dhe asaj që nuk është. Afërdita (dashuria, ndjenjat) pushton shenjën fqinje të Luanit edhe për disa ditë. Kjo është padyshim koha për të konsoliduar një marrëdhënie… Mos kini frikë të bëni një angazhim serioz.

Luani

Ndonjëherë do të keni vështirësi të përfundoni atë që do të ndërmerrni. Ose sepse niveli juaj i përqendrimit nuk do të jetë optimal. Ose pse do të ndërpriteni vazhdimisht nga ata që ju rrethojnë. Ju duhet të ndiheni më mirë me veten tuaj. Dhe për këtë arsye, në marrëdhëniet tuaja me njerëzit afër jush. Le të themi se do të siguroheni që gjithçka të shkojë mirë.

Virgjëresha

Ushtroni mendimin tuaj kritik sa më shumë që të jetë e mundur, veçanërisht kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave tuaja. Ju rrezikoni të jeni pak më pak racional se zakonisht. Edhe pak durim! Planeti i dashurisë (Afërdita) do të mbërrijë në shenjën tuaj javën e ardhshme. Deri atëherë, mos u shqetësoni nëse keni vështirësi të dilni nga rezerva juaj. Lërini të tjerët të vijnë tek ju.

Peshorja

Do të ndjeni ndikimin e Mërkurit, planeti i shkëmbimeve. Mos u habitni nëse befas bëheni më të drejtpërdrejtë në mënyrën se si flisni. Kjo nuk është një gjë e keqe… Në përgjithësi ju jeni shumë diplomatik. Mund t’ju duhet të merrni një vendim radikal për një të dashur. Dhe nuk do të keni zgjidhje tjetër veçse të thyeni lidhjen tuaj. Është e vështirë, por është një bekim në maskim.

Akrepi

Me tre planetë në sektorin tuaj të hijes dhe tërheqjes, situata ju fton të jeni më shumë në vëzhgim sesa në veprim. Do të keni një intuitë të shkëlqyer. Disonancat elektrike të javës së kaluar tashmë kanë përfunduar. Nëse nuk e keni gjetur ende zgjidhjen ideale, nuk do të zgjasë shumë… Përderisa ndryshoni mendje.

Shigjetari

Planeti i komunikimit Mërkuri është në kontrast me planetin e konfuzionit Neptun. Mos filloni debate apo negociata. Tani që Venusi është i lirë nga të gjitha disonancat e saj, nuk ka më asnjë pengesë për të zhvilluar një marrëdhënie. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat tuaja.

Bricjapi

Mund të keni vështirësi në menaxhimin e kohës dhe prioriteteve tuaja. Ndoshta jeni shumë ambicioz dhe dëshironi të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Mundohuni të jeni më realistë dhe më të organizuar. Afërdita në Luan ju bën më kërkues në dashuri. Mos u mjaftoni me më pak, por gjithashtu përpiquni të jeni më fleksibël dhe të kuptueshëm me partnerin.

Ujori

Mund të ndiheni pak të izoluar ose të keqkuptuar nga të tjerët. Ndoshta keni ide që janë shumë origjinale ose inovative për mjedisin tuaj. Mos u dekurajoni, por përpiquni t’i komunikoni më mirë vizionet tuaja. Afërdita në Luan ju stimulon të shprehni kreativitetin dhe talentin tuaj. Mund të bëni disa zbulime të bukura artistike ose kulturore.

Peshqit

Mund të keni surpriza ose ndryshime të papritura në jetën tuaj profesionale ose shoqërore. Ndoshta do t’ju duhet të përshtateni me një situatë të re ose një sfidë të re. Mos kini frikë nga e reja, por shfrytëzoni mundësitë që ju lindin. Afërdita në Luan ju bën më të ndjeshëm dhe romantikë. Mund të përjetoni emocione të forta ose të takoni dikë të veçantë./