Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox-it, këtë të premte 24 forca dhe energjia juaj do të fillojë të rritet: do të jetë e rëndësishme të mësoni t’i kanalizoni dhe orientoni ato në një mënyrë konstruktive. Ndjenjat mund të rizgjohen: projektet e reja në çift do të favorizohen. Pak nga pak do të arrini të kapërceni vështirësitë tuaja financiare.

Demi: Kalimi i Mërkurit në qiellin tuaj do të çojë në një rishikim të gjërave. Kushdo që drejton një biznes do të duhet të ulë shpenzimet. Ende nuk e keni rikuperuar plotësisht qetësinë, por jeni në rrugë të mbarë. Tranziti i Jupiterit ju ndihmoi të pastroni të gjitha marrëdhëniet dhe situatat që nuk funksiononin më.

Binjakët: Këtë të premte mund të mërziteni nga disa dyshime apo frikëra të reja, për fajin e një Hëne të kundërt. Megjithatë, asgjë nuk do të jetë në gjendje të ndikojë në ekuilibrin tuaj të ri, duke qenë se Dielli, Venusi dhe shumë shpejt Jupiteri do të kalojnë gjithashtu përmes shenjës. Edhe dashuria së shpejti do të jetë protagoniste në jetën tuaj.

Gaforrja: Edhe ata që u është dashur të përballen me tensione dhe vështirësi të mëdha në muajin prill do të fillojnë të kthehen në rrugën e duhur që tani. Dhe sa më shumë ditë të kalojnë, aq më mirë e më mirë do të bëhet. Duhet të filloni të shikoni përreth, si në punë ashtu edhe në dashuri, sepse qershori premton të jetë një muaj me mundësi të mëdha.

Luani: Pas disa javësh që jeni vënë në sprovë, do të keni mundësinë të ktheheni në një formë të mirë psikofizike. Gjatë ditëve në vijim do të filloni të ndiheni më energjikë dhe të gatshëm. Ndërkohë, do bëni mirë të qëndroni larg polemikave sterile dhe bezdisjeve të mundshme.

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të fillojnë 48 orë me rrezik të lartë komplikimesh apo polemikash. Gjatë ditës mund të hasni një pengesë ose një debat në punë. Mundohuni t’i injoroni provokimet dhe përpiquni t’i kushtoni më shumë vëmendje gjendjes fizike.

Peshorja: Me një qiell kaq premtues do të jetë e përshtatshme të mos bëni të njëjtat zgjedhje si në të kaluarën, të mos bini përsëri në gabimet e vjetra, veçanërisht në dashuri. Yjet e kësaj periudhe ju inkurajojnë të udhëtoni në shtigje të reja: nuk do t’ju mungojë forca e nevojshme. Në javët e ardhshme do të jeni në gjendje të merrni hakmarrjen që meritoni dhe e dëshironit prej kohësh.

Akrepi: Më e keqja është tani pas jush. Ju duhet të përfitoni nga këto ditë për t’u çlodhur pak dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Në javët e ardhshme duhet të filloni të vendosni për aktivitete dhe projekte të reja, të ndryshoni plane, të ripunoni strategji. Më në fund po shpëtoni nga Jupiteri dhe Venusi në opozitë!

Shigjetari: Nesër do të ketë një hënë të plotë të mrekullueshme në shenjën tuaj: shfrytëzojeni sa më shumë, duke u përpjekur të reflektoni se çfarë të bëni, duke bërë zgjedhje për të ardhmen. Ajo që ka rëndësi është të mos marrësh vendime të nxituara: nuk mund të bësh shaka me opozitën planetare këto ditë! Fundi i majit dhe fillimi i qershorit do të sjellë një ngadalësim në projekte.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër duhet të filloni të organizoni diçka të veçantë për fundjavën që po afron, kur Hëna të kalojë qiellin tuaj. Pse të mos bëni plane me të dashurin/ën? Kushdo që ka përjetuar zhgënjim në dashuri duhet të gjejë forcën për t’u rikthyer në lojë.

Ujori: Tani e tutje dëshira për të marrë frenat e jetës tuaj dhe për të fshirë negativitetin do të rritet në mënyrë domethënëse. Përpiquni të ktheheni në një formë më të mirë fizike, tani që yjet janë të favorshëm, kujdesuni për mirëqenien tuaj. Zgjidhje të rëndësishme vijnë së shpejti. Ofertat e reja të punës dhe mundësitë joshëse do të vijnë nga mesi i qershorit.

Peshqit: Nesër Hëna në katror mund të përforcojë disa dyshime për atë që po bëni tani. Në ditët në vijim do t’ju duhet të rishikoni disa zgjedhje që keni bërë. Fundjava që po vjen mund t’ju japë njohuri të mira ose këshilla të dobishme. Mundohuni të mos e ngarkoni veten me shqetësime dhe ngarkesa të panevojshme.