Njihuni me horoskopin për ditën e mërkurë 24 Nëntor.

Dashi: Lajm i shkëlqyer, një forcë e re do të vijë në dashuri. Pritet një pajisje shtesë edhe në punë, mos u dorëzo!

Demi: Kujdes në dashuri, pasdite pritet të jeni pjesë e një vorbulle thashethemesh. Në punë bëni kujdes në 48 orët e ardhshme.

Binjakët: Qetësohuni! Nga sot Mërkuri mund t’ju bëjë nervoz nga pikëpamja e dashurisë. Edhe në punë, nëse duhet të thoni diçka, bëjeni me qetësi.

Gaforrja: Nëse keni diskutuar në çift kohët e fundit, sot është koha e duhur për t’u sqaruar. Jini të durueshëm në punë: problemet nuk zgjidhen në pak orë.

Luani: Hëna do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut, kjo mund të rikthejë pasionin. Në ndonjëherë ju humbisni durimin për shkak të gjërave të parëndësishme. Nuk ka nevojë të bëni zgjedhje të këqija apo të nervozoheni për situata të vogla.

Virgjëresha: Dashuria pritet të përmirësohet gjatë fundjavës. Takime të mundshme speciale midis të shtunës dhe të dielës. Në punë gjendja është përgjithësisht e mirë, probleme vetëm me paratë. Mërkuri ka nisur një tranzit të vështirë.

Peshorja: Në dashuri, pjesa e parë e ditës do të jetë e ndrydhur, por më pas do të rikuperoheni. Në punë mbani nën kontroll shpenzimet dhe shmangni debatet.

Akrepi: Mos u dekurajoni nëse mëngjesi nuk do të shkojë mirë në dashuri, pasditja do të jetë më e mirë dhe mbrëmja edhe më shumë. Në punë duhet t’i kushtoni vëmendje parave, ndryshime në pamje ka edhe për ata që punojnë në kontakt me njerëzit.

Shigjetari: Situata astrologjike është e mirë nga pikëpamja e dashurisë. Nesër një takim i favorshëm mes Diellit dhe Hënës. Në punë duhet të diskutoni për një projekt brenda pak ditësh.

Bricjapi: Lajm i mirë në dashuri! Hëna nuk është më përballë, kjo është një periudhë rikuperimi. Pasdite pritet një gjendje e mirë energjie. Në punë ju pëlqen të drejtoni, por dijeni se kjo vjen me përgjegjësi.

Ujori: Dita nis mbarë në dashuri, pak kënaqësi do të vijë në pjesën e dytë. Në punë, ju punoni më mirë vetëm, por keni nevojë për këshillat e të tjerëve.
Peshqit: Mëngjesi është më i mirë se pasditja për sa i përket dashurisë. Çdokush që është beqar duhet të kërkojë takime të reja. Në punë nuk mungojnë mundësitë për të pohuar veten.