Dashi: Nuk përjashtohet mundësia e një dashurie me shikim të parë. Në punë, nga ana tjetër, keni plane të vlefshme për të ardhmen.

Demi: Në dashuri, çdo sqarim mund të adresohet të dielën. Në punë mos u përmbani dhe kërkoni të drejtat tuaja.

Binjakët: Në dashuri, takimet favorizohen falë pozicionit të mirë të hënës. Në punë keni nevojë që të dilni nga një lojë e keqe ku ju kanë futur.

Gaforja: Në dashuri është koha më e mirë për të bërë takime interesante. Në punë dëshironi të ndryshoni role.

Luani: Në dashuri do të ketë takime mjaft emocionuese, mos e lini veten të kapur të papërgatitur. Nga ana tjetër në punë, kënaqësitë janë rrugës.

Virgjëresha: Koha e mirë për dashuri me Hënën në shenjë. Në punë, megjithatë lajmet po vijnë, bëhuni gati!

Peshorja: Në dashuri në datat 29 dhe 30 Hëna do të jetë në shenjë, mund të fitoni një sfidë. Nga ana tjetër në punë do ju duhet të përballeni me disa shpenzime të shumta.

Akrepi: Në dashuri sot do të jetë e lehtë të humbni durimin, vëmendjen. Nga ana tjetër në punë gjërat do të jenë të organizuara në mënyrën më të mirë të mundshme.

Shigjetari: Nëse jeni të interesuar për një person sot përpiquni t’i afroheni. Në punë keni shumë ide në mendje, por vetëm një do të jetë e duhura.

Bricjapi: Në dashuri duhet të ndaloni dhe të reflektoni, mos u pushtoni nga furia e këtyre ditëve. Në punë jini të vendosur, kjo është koha e duhur për të bërë zgjedhje të rëndësishme.

Ujori: Në dashuri, kundërshtimi i Hënës rekomandon kujdes. Nga ana tjetër në punë përpiquni të mos e teproni.

Peshqit: Në dashuri duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve të pazgjidhura ekonomike. Në punë, nga ana tjetër, hezitoni para se të jepni përgjigje të rëndësishme.