Dashi: E shtuna 28 ka një avantazh, përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë energjinë tuaj. Në punë, nga ana tjetër, kushtojini vëmendje marrëveshjeve, vlerësoni mirë të gjitha propozimet.

Demi: Në dashuri mund të rivlerësoni një person që nuk e keni parë prej disa kohësh. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të mos lodheni dhe bëjini gjërat me qetësi.

Binjakët: Në dashuri nuk përjashtohet mundësia e përjetimit të emocioneve të bukura! Nga ana tjetër në punë janë të favorizuar profesionistët e lirë.

Gaforrja: Në dashuri keni nevojë për të qenë i kthjellët, mos i nxitoni gjërat,  por merrni kohën që ju duhet. Në punë, ndryshime të mëdha po vijnë, jini gati.

Luani: Në dashuri, me Venusin e favorshëm, emocionet nuk do të mungojnë! Në punë keni një avantazh dhe ky shihet si një aspekt shumë i vlerësuar nga shefat dhe menaxherët.

Virgjëresha: Në dashuri, një miqësi mund të rezultojë diçka më shumë, përpiquni të plotësoni të gjitha pjesët e puzzle. Në punë, diçka po lëviz, por jeni të sigurt.

Peshorja: Në dashuri, periudha është e favorshme, shikoni përreth, mund të krijoni një njohje të mirë. Nga ana tjetër në punë keni miratimin e shefave për një angazhim që doni të merrni përsipër.

Akrepi: Në dashuri, dikush që e keni parë si mik, do të sjellë në vëmendjen tuaj diçka përtej shoqërisë. Në punë, nga ana tjetër, dikush po përpiqet të ushqejë tensione të panevojshme, mbajeni larg.

Shigjetari: Shanset për lidhje të reja nuk janë vetë aty ku je ti. Hidhni një sy qyteteve të tjera dhe kontakteve që shfaqen online. Në punë, profesionistët e lirë kanë një avantazh!

Bricjapi: Në dashuri, nëse keni një histori solide, mund të ndiheni pak të kapur nga rutina e mërzitshme, ndërkohë që në punë do të vijnë disa kënaqësi të mëdha.

Ujori: Kreativiteti juaj do të shpërblehet, profesionistët e pavarur do të favorizohen. Në dashuri, nga ana tjetër, përpiquni të mos ushqeni polemikat.

Peshqit: Mos lejoni që asnjë dyshim në dashuri të dëmtojë qiellin e bukur të kësaj periudhe! Nëse ka diçka që nuk shkon, mos hezitoni të krahasoni veten me partnerin tuaj.