Dashi 

Sot të hënën me treshen retrograde të Mërkurit me Uranin do të keni disa lajme, lajme apo diskutime të papritura në fushën e karrierës që do të favorizojnë progresin tuaj si dhe imazhin tuaj social. Përfitoni nga idetë tuaja origjinale dhe korrigjoni gabimet e vjetra. Me treshen e Venusit me Marsin, dita juaj premton edhe aventura dashurie që do t’ju magjepsin.

Iniciativat tuaja profesionale do t’ju çojnë drejt suksesit. Provoni sot fatin tuaj financiar, me guxim, por pa rrezik.

Demi 

Për sot të hënën treshja retrograde e Mërkurit me Uranin sjell në jetën tuaj të përditshme telefonata dhe mesazhe të këndshme që do të jenë surprizë, por edhe udhëtime rekreative dhe takime të rastësishme. Me tribunën e Venusit me Marsin do të keni zhvillime shumë pozitive në çështjet tuaja profesionale dhe financiare.

Në karrierën tuaj, sot arrini dhe arrini qëllime të mëdha profesionale. Në planin financiar do ketë shpenzime shtëpiake.

Binjakët 

Do të ketë rrethana dhe ngjarje të papritura që do t’ju rikthejnë buzëqeshjen si në atë emocional ashtu edhe në atë financiar. Pasioni në kulmin e tij, veçanërisht nëse jeni të interesuar për të kaluarën. Sa i përket trekëndëshit të nxehtë dhe të dashurisë së Venusit me Marsin, ai vendos një atmosferë optimizmi në ndjenjat tuaja dhe me siguri do të jetoni një aventurë të bukur dashurie.

Edhe sot afroheni më shumë me kolegët. Në planin financiar jeni të shqetësuar për disa shpenzime të vogla.

Gaforrja 

Nëse jeni të interesuar për një ribashkim, tani është shansi juaj. Treshja pozitive e Venusit me Marsin do t’ju lehtësojë për një çështje financiare. Momentet romantike do të jenë pikante.

Në fushën e punës duhet të rrisni menjëherë ritmin. Në planin financiar do të keni favore në çdo veprim tuajin.

Luani 

Ju rinovoni pamjen tuaj dhe shkëlqeni. Sa i përket treshes së Venusit nga Ujori me Marsin, është e sigurt që jeta juaj e dashurisë do të ketë momentet e saj emocionuese për sot.
Mos shkaktoni konflikte në mjedisin e kolegëve tuaj, pa ndonjë arsye thelbësore. Në planin financiar bëni lëvizje spontane dhe bini në gabime.

Virgjëresha 

Do të keni takime të papritura dashurie, mesazhe dhe kontakte në fushën e dashurisë ju bëjnë të buzëqeshni sërish. Rrëfimet e mundshme të dashurisë nga e kaluara. Një tjetër kënd pozitiv midis Venusit dhe Marsit ju ndihmon të futeni në një ritëm shumë të mirë në punë dhe në shtëpi.

Do të bëni mjaft gabime profesionale, kryesisht për shkak të prirjes tuaj për të mos u përqendruar. Në transaksionet tuaja financiare, gjithçka do të shkojë mirë.

Peshorja

Mesazhi i papritur nga e kaluara do t’ju bëjë të buzëqeshni përsëri. Sa i përket treshes së dobishme të Venusit me Marsin, ju ndihmon të merrni një kënaqësi të madhe emocionale këtë ditë. Koha e këndshme me fëmijët është e favorizuar.

Kolegët dhe bashkëpunimet tuaja po përmirësohen në sektorin e punës. Në planin financiar bëni shpenzime impulsive dhe më pas pendoheni.

Akrepi

Ju karakterizoheni nga zgjuarsia dhe fuqia e të folurit. Përveç kësaj, mundësi të mëdha të rëndësishme vijnë nga askund, përmes mjedisit tuaj shoqëror dhe kontakteve. Mesazhe nga njerëz nga e kaluara. Treshja pozitive e Venusit me Marsin ofron vigjilencë dhe kënaqësi në biznes dhe financa.

Në karrierë, më në fund arrini ambicie të mëdha. Në planin financiar gjeni zgjidhje dhe rregulloni çështjet e pazgjidhura.

Shigjetari 

Do të mund të ecni përpara me plane profesionale që u lanë në mes, por do të keni edhe lajme pozitive për një çështje financiare nga e kaluara. Treshja pozitive e Venusit me Marsin ofron një takim shumë interesant dashurie që do t’ju bëjë të pasionuar.

Në karrierë, por edhe në atë financiar, sot është dita ideale për diskutime, nënshkrime dhe marrëveshje.

Bricjapi 

Ju presin shumë surpriza të këndshme dhe shumë komunikim me njerëz nga e kaluara. Treshja me fat e Venusit me Marsin ofron kënaqësi për punë dhe çështje financiare.

Në punë qëndroni larg intrigave dhe thashethemeve. Në planin financiar do keni vetëm zhvillime pozitive, sidomos përsa i përket borxheve.

Ujori

Ndoshta do të mësoni një sekret që ju shqetëson dhe ju favorizon. Një mesazh nga një dashuri e fshehtë apo e vjetër vjen papritur. Së fundi, Afërdita e shenjës suaj formon një tribunë me Marsin, duke ofruar rinovim, dashuri, surpriza dhe shumë pasion.

Kolegët dhe bashkëpunimet tuaja janë më të mira se kurrë. Në planin financiar shpenzoni pa nesër dhe do të pendoheni herët a vonë.

Peshqit

Do të keni biseda të këndshme dhe mesazhe të papritura, nëpër rrethet tuaja miqësore që do t’ju bëjnë të lumtur dhe madje të papritur. Një ribashkim miqësor ose romantik është i mundur tani. Treshja e dobishme e Venusit në Mars pritet t’ju çlirojë nga një koncept apo shqetësim që keni pasur në shtëpi dhe në punë.

Në karrierë, gjithçka do të jetë ashtu siç dëshironi. Financiarisht ju i zgjidhni detyrimet dhe çështjet pezull.