Horoskopi special festiv, përgatitur nga astrologu Simon & The Stars

Dashi (21 Mars-20 Prill): Së bashku me shenjat e Gaforres, Peshores dhe Bricjapit, Dashi po përgatitet të rifitojë njëfarë pavarësie, kjo po ndodh si ‘meritë’ e largimit të Plutonit. Në ekuilibrin mes dëshirës për të shkuar drejt jetës së qetë dhe frikës për të humbur, Dashi tani gjen aftësinë për të kërcyer, për të guxuar dhe për të kapur mundësitë që paraqiten. Në Krishtlindje, sidomos në mbrëmje, do të ketë një rikuperim të mirë, këshilla është ta kaloni në harmoni me njerëzit që ju interesojnë.

Demi (21 Prill – 20 Maj): Më në fund, në vitin 2023, të lindurit nën Demi do të jenë në gjendje t’i përshtaten mjaftueshëm katrorit të Saturnit, duke përftuar butësi dhe marrje të gjërave më lehtë. Edhe pse këto dy vite e gjysmë të fundit kanë qenë të rëndësishme për rritjen tuaj personale, duket sikur jeni ndjerë një hap prapa të tjerëve, por tani jeni gati të ndryshoni kurs. Ditët festive do të shënohen nga një rikuperim gradual, një lajm i mirë duke filluar nga dita e 20-të e janarit 2023.

Binjakët (21 maj-21 qershor): Më në fund, shenja e Binjakëve do të kuptojë se në cilin drejtim do të marrë jetën, ndryshimet sigurisht nuk do të mungojnë dhe do t’ju japin një forcë që as ju vetë nuk e kishit besuar se e kishit. Në punë për këto festa keni kaq shumë ide në kokën tuaj, por ndaloni për një moment dhe përqendrohuni tek ajo se cilat janë prioritetet tuaja reale, përndryshe rrezikoni të mos kuptoni asgjë. Në dashuri, nga ana tjetër, Afërdita pozitive mund të japë emocione interesante.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik): Në këtë 2023 që po afron, shenja e Gaforres është gati të thotë mjaftueshëm për të gjitha ato gjëra që i ka lënë të rrëshqasin me vetëdije vitet e kaluara. Po mendoj, për shembull, për një çekuilibër në çift ose për një punë që nuk është plotësisht e kënaqshme ose e mangët nga pikëpamja kontraktuale. Një grimcë e re përshkon Gaforren, grimcë që do të bëjë të mos hezitoni të shpalosni gjërat që mendoni se janë të drejta.

Luani (23 korrik – 23 gusht): Në këtë 2023, ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit më në fund do të jenë në gjendje të bëjnë atë ndryshim që kanë dëshiruar prej disa kohësh, por deri më tani nuk kanë arritur t’ia dalin. Të lindurit në shenjën e Luanit do të jenë gati të luajnë rolin e tyre në komedinë e jetës dhe këtë herë – si çdo mbret i Savanës që respekton veten – do ta bëjnë këtë si protagonistë të padiskutueshëm, e për më tepër, nuk do të jetë nevoja të mbështeten në skenarin e shkruar për ta nga të tjerët.

Virgjëresha (24 gusht-22 shtator): Virgjëresha në këtë 2023 do ta gjejë veten në një udhëkryq, do të ketë sfida përpara. Ndryshimet që do të hasni në këtë vit të ri nuk ju trembin, përkundrazi jeni gati t’i përballoni në mënyrë konstruktive, duke pritur pozitivisht të gjitha të rejat që do të dalin. Jo më konfuzion, ky është një qiell me qartësi më të madhe që ju ofron mundësinë për të rivendosur kufijtë dhe për të marrë kontrollin e jetës suaj.

Peshorja (23 shtator-22 tetor): Në këtë 2023, shenja e Peshores kapërcen një gjendje të caktuar shpirtërore që e ka shoqëruar deri në këtë moment. Sa herë ka ndodhur që të lindurit në këtë shenjë nuk janë ndjerë kurrë plotësisht të gatshëm për të përballuar një ndryshim? Dhe sa herë e kanë vënë veten në plan të dytë për t’i shtrirë dorën njëri-tjetrit? Por tani ju ndërroni kurs! Jeni gati të dëgjoni sërish zërin tuaj dhe mbi të gjitha jeni të fokusuar tek vetja, në valën e një ekuilibri të rinovuar.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor): Në këtë vit të ri, të lindurit në shenjën e Akrepit më në fund do të jenë në gjendje të kapërcejnë armiqësitë dhe të gjejnë strehën e tyre. Një ekuilibër i ri do të shfaqet në jetën e tyre, duke i bërë të jenë në gjendje të falin dhe të mirëpresin gjërat e reja që do të shpalosen në horizontet e tyre të punës dhe sferës sentimentale. Nëse ka pasur ndonjë lot në marrëdhënie, tani do të jetë e mundur t’i rregulloni raportet.

Shigjetari (23 Nëntor-21 Dhjetor): Në vitin 2023, Shigjetarët duan të hedhin rrënjë, të krijojnë lidhje më të thella dhe për ta bërë këtë, ata gjithashtu do të jenë të gatshëm të ndërpresin të gjitha ato lidhje që nuk të çojnë më askund. Është një vit i rëndësishëm që po vjen, ju jeni gati të merreni me projekte të mëdha, por vetëm me njerëzit që me vetëdije vendosni t’i lejoni, për të bërë pjesë të jetës suaj.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar): Kjo mund të jetë pyetja që gjallëron Bricjapin e lindur në 2023: ‘Kush më detyron ta bëj këtë’? Me vitin e ri më në fund mund të arrini një kulm që e keni ndjekur prej 15 vitesh dhe mund ta arrini duke e vënë theksin jo tek ambicia – e cila gjithmonë ka karakterizuar një shenjë racionale si e juaja – por më tepër te cilësia e jetës. Ky qëndrim i rinovuar do t’ju bëjë të rizbuloni dashurinë dhe pasionin për atë që bëni.

Ujori (21 janar-19 shkurt): Me ardhjen e vitit 2023, Ujori rikthehet te synimi për t’u fokusuar tek vetja. Një revolucion i vërtetë do ta karakterizojë këtë shenjë që më në fund do të kthehet për të marrë frenat e jetës së vet. Ju duhet të rifitoni hapësirën tuaj, të mbërtheni pozicionin e Plutonit i cili fillimisht nga marsi në korrik dhe më pas për 20 vitet e ardhshme do të jetë në shenjën tuaj.

Peshqit (20 Shkurt-20 Mars): Viti i ndryshimeve 2023 për shenjën e Peshqve! Si në një lëkundëse mes një jete të vjetër dhe asaj të re, të lindurit në shenjën e Peshqve më në fund gjejnë forcë në vetvete duke arritur të kapërcejnë sfidat që nuk i mendonin të mundshme. Rruga bëhet më e qartë, më e përcaktuar, dyshimet dhe hutimet për ju dhe vlerat tuaja gradualisht do të zvogëlohen, duke ju rrënjosur guximin për të vënë në jetë qëllimet tuaja.