Horoskopi javor, 4 - 10 nëntor 2019

Dashi: 

Dashuria

Në këtë javë do të ketë disa çështje në çift që fatkeqësisht mund të përkeqësohen për shkak të qëndrimit tuaj. Partneri do të kërkojë një shpjegim dhe pavarësisht gjithçkaje do të detyroheni të justifikoni veten. Edhe beqarët do duhet të përpiqen të mos mbajnë një qëndrim të paqartë.

Puna

Në punë, nervozizmi mund t’ju ​​bëjë të vendosni të nxituar dhe jo shumë të kujdesshëm për atë që bëni. Kini kujdes që të mos merrni vendime impulsive që do t’ju ​​bënin të dilni kundër dështimeve të caktuara. Përkundrazi, duhet të ruani veten larg atyre që përpiqen të vendosin shkopinj në rrota dhe t’ju pengojnë në profesion.

Demi: 

Dashuria

Këtë javë nuk do të jeni shumë të kthjellët në fushën sentimentale. Kalimi i Diellit dhe Mërkurit do të bëjë që mendimet tuaja të jenë më pak të rrjedhshme dhe t’i përkeqësojnë gjërat nga mungesa e dialogut. Do të shkojë pak më mirë gjatë fundjavës, kur edhe beqarët do të rikuperohen nga dremitja e tyre.

Puna

Do të jeni shumë të hutuar për disa situata pune, veçanërisht në lidhje me disa detyra plotësisht të reja për ju. Ju do të duhet të apeloni ndaj gjithë përqendrimit dhe gatishmërisë tuaj për t’i bërë gjërat më mirë. Kushtojini vëmendjen më të madhe çështjeve shumë delikate që ju janë besuar.

Binjakët: 

Dashuria

Java do të fillojë në një mënyrë të madhe, dhe me Hënën në shenjë deri në pasditen e së martës gjithçka do të jetë në rregull. Atëherë, ndërsa ditët kalojnë, klima do të bëhet më pak rrjedhëse dhe do të ndjeni pasojat jo vetëm në gjendjen shpirtërore, por edhe në marrëdhënien tuaj në çift. Zemrat e vetmuara do të njohin një person që ka rezultuar shumë interesant.

Puna

Do të jeni plot jetë dhe do të jeni mjaft të ngarkuar për t’u përballur më mirë me ditët e punës të gjysmës së parë të javës. Në të dytën, nga ana tjetër, mund të keni një rënie të energjisë, por jo të krijimtarisë, dhe për fat të mirë kjo do të jetë një avantazh për ju. Në fakt, do të keni mundësi të shënoni disa suksese të rëndësishme.

Gaforrja: 

Dashuria

Për tërë javën do të jeni romantik dhe magjepsës, aq sa nëse jeni beqar mund të bëni një pushtim pas tjetrit, pa ndërprerje. Në çift, stabiliteti do të forcohet dhe mirëkuptimi dhe pasioni do të përfitojnë. Fundjava premton të jetë magjike dhe plot surpriza!

Puna

këtë javë në nëntor ka të ngjarë të rezervojë më shumë sesa një kënaqësi për ata që kanë lindur në shenjë nga ana profesionale. Puna do të ofrojë shumë mundësi dhe ata që kanë pasur goditje do të shijojnë gjithashtu suksese të papritura! Ndonjëherë pak fat është e mjaftueshme për të ndryshuar gjërat!

Luani: 

Dashuria

Dashuria këtë javë do të ketë një mirëkuptim mjaft të mirë, por disa keqkuptime fatkeqësisht nuk do të dështojnë dhe do të sjellin një trishtim. Do të bënit mirë të shpërqendronit veten dhe t’i merrni gjërat lehtë, nëse ato janë keqkuptime me pak rëndësi gjithçka do të zgjidhet. Edhe beqarët mund të kenë zhgënjime nga një person.

Puna

Java do ju nënshtrohet më së shumti, do t’ju duhet të stimuloheni dhe performanca e punës nuk do të jetë më e mira. Jini të durueshëm, dhe madje edhe nëse kjo do të karakterizohet nga shumë pengesa, mund të ketë edhe kënaqësi. Ata që kanë punuar shumë do të duhet të marrin rezultate, thonë yjet.

Virgjëresha: 

Dashuria

Në nivelin e dashurisë këtë javë do të ketë shumë shkathtësi. Disa nga shenjat mund të vendosin të lënë madje edhe një partner historik, nga i cili ata kurrë nuk do të kishin menduar për ndarje. Një shtypje, një zhurmë e re mund të rrëzojë të gjitha siguritë. Surpriza dhe ngjarje të papritura për beqarët.

Puna

Ju mund të lini projekte të rëndësishme të punës në pritje, dhe të merrni vendime që nuk janë në përputhje me mënyrën tuaj të të qenurit. Mendimet tuaja për një çështje profesionale mund të ndryshojnë disa herë gjatë javës dhe të shkaktojnë habi dhe shqetësim midis kolegëve.

Peshorja: 

Dashuria

Një javë argëtimi për Peshoret, shumë do të duan të heqin ndonjë tekë dhe t’i japin vetes momente relaksi. Pavarësisht nëse jeni çift apo beqar, do të rrethoheni nga shumë miq dhe do të takoni njerëz të rinj. Fundjava në gëzim edhe me të dashurit.

Puna

Puna është e qëndrueshme, por nuk do të arrini të interesoheni për projekte të tjera. Ju keni nisma të tjera në mendje dhe shumë energji për t’i sjellë ato në realizim. Një rritje e financave do t’ju ​​bëjë që të bëni investime të mëdha që mund t’ju ​​lënë me fitime të papritura. Është një kohë e mirë, shfrytëzojeni sa më shumë.

Akrepi: 

Dashuria

Këtë javë do të jeni të heshtur dhe në një humor të keq, dhe mund të mos jeni shumë komunikues, madje as me partnerin ose miqtë tuaj. Humori do të jetë nën thembrat tuaja dhe për këtë arsye dëshira për të parë njerëz dhe për t’ju shpërqendruar do jenë pak. Edhe për beqarët nuk do jetë një javë e lehtë, por gjithçka do të ndryshojë gjatë fundjavës.

Puna

Përkundër asaj që tregoni në sektorin sentimental, në fushën e punës do të jeni mjaft të kthjellët dhe krijues. Përqendrimi juaj do t’i japë shtysë punës që po bëni. Për momentin, sfera profesionale ju kënaq dhe ju bën të ndjeheni më mirë.

Shigjetari: 

Dashuria

Një javë vlerësimesh që do të provoni. Mbi të gjitha, për sa i përket miqësive, duhet të vlerësoni mirë se kë të lini në rrethin tuaj dhe kë të largoni. Marrëdhënia juaj romantike mund të pësojë një pengesë të papritur dhe do të duhet të merrni vendime të caktuara që do të ndryshojnë disa këndvështrime. Beqarët mund të shijojnë aventura të bukura pa e humbur lirinë e tyre.

Puna

Në këtë javë vendasit e shenjës do të kenë një ide të qartë se cilat janë projektet më të mira për t’u ndjekur dhe për t’u përqendruar. Do të ketë mendime të dyta të mundshme për arsye investimi, por do të keni ide shumë specifike për atë që dëshironi.

Bricjapi: 

Dashuria

Në këtë javë mund të ketë dallime shumë të thella me të dashurin tuaj. Keqkuptimet ndoshta do të vijnë nga faktorë të jashtëm, të cilat mund të shkaktojnë prishje në çift. Në vend të kësaj, takime të shkëlqyera për beqarët, disa do ta njohin shpirtin binjak dhe do të zbulojnë se janë të lumtur që e kanë gjetur atë.

Puna

Do të jeni shumë më të vëmendshëm ndaj fitimeve, performancës së punës dhe gjithçka që sillet rreth botës së biznesit dhe financave. Gjatë javës do të jeni vigjilentë dhe të vëmendshëm ndaj rasteve që do të kaloni para dhe do të kapni ato që ju përshtaten më së miri pritjeve tuaja.

Ujori: 

Dashuria

Disa vendas të shenjës do të duhet të marrin vendime themelore për të ardhmen e tyre. Ata që kanë pasur keqkuptime do të gjejnë mënyra për të sqaruar dhe madje mund të kenë mundësinë për të planifikuar projekte të rëndësishme. Një fundjavë e qetë për të gjithë, madje edhe për beqarët që do jenë në shoqëri të mirë, të gatshëm të hapin zemrat e tyre drejt emocioneve të reja.

Puna

Në nivelin e punës, mund të ketë ndryshime në pikëpamje, mbase për shkak të një rritje të përgjegjësive. Detyrat e reja dhe rolet e reja do të jenë të mundshme, por prapë do të jeni në gjendje të vendosni dhe të meditoni për zgjedhjet tuaja. Gjithmonë merrni kohë për të vlerësuar të mirat e secilit propozim.

Peshqit: 

Dashuria

Fillimi i javës në dashuri nuk është aq i shkëlqyeshëm sa në punë. Nëse kohët e fundit ka pasur probleme në çifte, do të na duhet shumë mirëkuptim. Bëni polemikën dhe sigurohuni që të mos ndërpresë rrjedhën e ngjarjeve. Nëse ndjenjat janë të forta, gjithçka do të zgjidhet së shpejti. Beqarët do duhet të ndërmarrin hapin e parë për të pushtuar një person.

Puna

Këtë javë do të keni shumë ide për të vendosur në një nivel biznesi. Do të jeni veçanërisht krijues dhe do të jeni në gjendje të bëni gjëra të mëdha, duke i dhënë kështu një nxitje të qartë situatës tuaj. Me këtë prirje të favorshme rezultatet do të jenë të kënaqshme dhe pa dyshim që do të keni fitime të mira.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: