ITALI-Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk mendon se skuadra e tij është favorite për t’u shpallur kampion i Italisë.

“Ne e marrim secilën ndeshje me rend. Përpiqemi të luajmë mirë dhe pastaj varet nga ajo se si luajnë skuadrat tjera”, ka deklaruar eprori i Nerazzurrëve për Sky Sports Italia.

Pas fitores kundër Napolit, zikaltrit zënë vendin e dytë në tabelë me katër pikë më pak se lideri dhe kampioni në fuqi, Juventus.