Një 78 vjeçar është shoqëruar në Komisariat në qytetin e Burrelit. S.M., 78 vjeç kanosi faturisten e Ujësjellës Kanalizime në bashkinë Mat.

Ky shtetas nuk pranoi të paguante detyrimet financiare mbi konsumimin e ujit dhe ky ka qenë shkaku i konfliktit me faturisten S.F. Shërbimet e Komisariatit të Policisë në Mat menjëherë pas marrjes së njoftimit për një konflikt në lagjen “Pjetër Budi” në Burrel organizuan punën dhe parandaluan përshkallëzimin e konfliktit.

Policia ushtroi kontroll në banesën e 78 vjeçarit, ku u gjetën 1 armë gjahu dhe 320 copë fishekë. S.M., u shoqërua në Komisariat dhe ndaj tij është hapur një procedim penal.

Njoftimi i Policisë:

Mat

Falë ndërhyrjes në kohë dhe veprimeve profesionale të Policisë, parandalohet përshkallëzimi i një konflikti ku një 78-vjeçar, kanosi faturisten e degës së Ujësjellës Kanalizimeve në bashkinë Mat.

Procedohet penalisht në gjendje të lirë 78-vjeçari.

78-vjeçarit i gjenden dhe sekuestrohen në banesë 1 armë gjahu dhe një saai municioni luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, pas marrjes së njoftimit për një konflikt në lagjen “Pjetër Budi”, në qytetin e Burrelit mes një banori të kësaj lagjeje dhe punonjëses së ujësjellësit, kanë organizuar menjëherë punën, për parandalimin e përshkallëzimt të konfliktit.

Si rezultat i vlerësimit të situatës dhe ndërhyrjes së menjëherëshme, u kap dhe u shoqërua në Komisariat shtetasi S.M., 78 vjeç, banues në Burrel, për të cilin prokurori vendosi procedim në gjendje të lirë.

Ky shtetas nuk ka pranuar të paguaj financiarisht detyrimet mbi konsumimin e ujit në banesën e tij, duke u konfliktuar dhe kanosur shtetasen S.F., me detyrë faturiste pranë degës së Ujësjellës Kanalizimeve në Mat.

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë, kanë dhe sekuestruar 1 armë gjahu dhe 320 copë fishek.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.