Policia rrugore e Elbasanit po ushtron kontrolle masiv në disa akse rrugore këtë të premte.

Kontrollet synojnë rritjen e sigurisë në rrugë dhe shlyerjen e detyrimeve, si gjobat e papaguara. Postblloqet janë ngritur në akset, ku ka fluks të shtuar mjetesh.