Ambasadori i SHBA-Kosovës: Luftoni korrupsionin!

28/06/2019 - 16:44

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett shpreson që policët e rinj të Kosovës të luftojnë korrupsionin, i cili sipas tij, është ende problem në institucione.

Kosnett deklaroi para dhjetëra të diplomuarve, oficerë e zyrtarë të lartë të sigurisë, se ata duhet të japin shembull të ndershmërisë, në luftën kundër korrupsionit, shkruan lajmi.net. Sipas tij, lufta kundër kësaj dukurie është mjaftë e vështirë dhe e rrezikshme, por se mund të arrihet. 

Siç u shpreh ai para të diplomuarve, kualifikimet e këtyre të fundit nga ky shkollim tregojnë se tashmë janë të gatshëm për të marrë përgjegjësi të mëdha dhe së shpejti do të praktikojnë përvojën dhe trajnimin në nivelin më të lartë të udhëheqjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëntë persona janë shtruar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, atyre u

Rreth 26 zyrtarë kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve me vota të ardhura nga Serbia janë helmuar.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e parakohshme në vend, ndërsa gazeta “Bota sot” ka siguruar listën e deputetëve që do të jenë në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në qeverisjen e ardhshme do të angazhohet që me Shqipërinë të ketë komision

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka marrë asnjë vendim lidhur me mbi 4 mijë vota të mërgatës të ardhura përmes postës pas afatit ligjor.

Mediat serbe janë revoltuar pas fjalimeve të para të Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës se Serbia do të detyrohet të paguajë reparaci

Në të dielën e 6 tetorit, shumë nga kameramanët dhe reporterët që po e ndiqnin nga pas Albin Kurtin, për të transmetur live votimin e tij

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit