Çifti i gjetur i vrarë me armë zjarri dyshohet se është qëlluar nga djali

23/01/2020 - 17:39

Mëngjesin e së mërkurës u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në Prizren, Durim dhe Suada Hadri.

I dyshuar për vrasjen e çiftit nga Prizreni është djali i tyre 35-vjeçar, A.Hadri, i cili është larguar nga Kosova më 20 janar, po atë natë që ishin kthyer prindërit e tij nga Suedia. 

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka thënë se i dyshuari ka shkuar nga Kosova në Maqedoni me datën 20 janar, e më 21 janar nga Maqedonia në Greqi.

Çifti bashkëshortor, i cili kishte ardhur vetëm dy ditë më parë nga Suedia në Kosovë, u qëllua për vdekje me armë zjarri.

Gjatë ditës së sotme policia ka marrë në pyetje edhe dy fëmijët e tjerë të çiftit Hadri, të cilët pas marrjes së lajmit për vrasjen e prindërve të tyre, kanë ardhur nga Suedia në Kosovë. Suada dhe Durim Hadri do të varrosen të premten në Prizren.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I dërguari special i Presidentit Donald Trump, Richard Grenell, tha sot se pala kosovare dhe ajo serbe janë dakorduar që Ujmani të quhet

Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë, ka bërë të ditura të enjten detajet e aktakuzës kundër Salih Mustafës, i cili po të nj

Situata e pandemisë në Kosovë vijon të normalizohet.

Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Sali Mustafa, është arrestuar.

Edhe pse ishte paralajmëruar se më 28 shtator, në Bruksel do të zhvillohej takimi i radhës i nivelit të lartë midis Prishtinës dhe Beogra

Prokurorët e Hagës kanë hartuar një dosje voluminoze ndaj drejtuesve të të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë janë kryer 528 testime për koronavirus ku janë konfirmuar

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani deklaroi se Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë, me kompetenca ekzekutive, është rrezik për

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngimin e masave kufizuese në vjeshtë.

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.