Digjet në makinë ish-ushtari i UÇK-së

27/02/2020 - 12:23

Një person është gjetur i djegur brenda makinës së tij në fshatin Zahaq të Pejës në orët e para të mëngjesit.

Klan Kosova ka mësuar se viktima është ish-ushtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi, vëllai i Ibrahim Kelmendit që ishte anëtar i Lëvizjes Popullore të Kosovës.

Policia ka dhënë detaje lidhur me këtë rast duke thënë se fillimisht është informuar se në fshatin Zahaq është duke u djegur një automjet.

Kur njësitet e Stacionit Policor në Pejë kanë shkuar në vendngjarje kanë parë makinën e cila ishte përfshirë tërësisht nga zjarri.

Më pas, në vendin e ngjarjes kanë shkuar njësitet e zjarrfikësve të cilët ndërsa po shuanin flakët, kanë vërejtur një trup të karbonizuar në automjet.

Sektori Rajonal i Hetimeve pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit po vijojnë hetimet për të sqaruar rrethanat e këtij rasti të cilësuar “vrasje”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër person ka humbur jetën nga COVID në Kosovë, duke e çuar në 6 numrin e viktimave. Bëhet fjalë për një grua 66-vjeçare nga Malis

Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga kryetari i komunës Xhafer Tahiri.

Në një kohë kur tubimet, festat, grumbullimet e njerëzve, varrimet dhe dasmat janë të ndaluara si pjesë e masave për të parandaluar përha

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, përmes një postimi të bërë në Facebook, u bëri thirrje politikanëve kosovarë,

Në Prishtinë Policia ka gjetur një zgjidhje të padëgjuar më parë për të shmangur grumbullimet masive.

Ambasada amerikane në Prishtinë bëri thirrje të dielën që të lihen anash ndarjet ndërmjet komuniteteve në kohën e përballjes më virusin C

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostr

Gjatë ditës së sotme, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 105 mostra të marra nga raste

Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kan

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordit të Kompanisë Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Postës