EMRI/ Aksidenti tragjik në Gjermani, humb jetën i riu shqiptar

10/05/2021 - 20:20

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku si rrjedhojë ka humbur jetën një 25-vjeçar shqiptar nga Kosova.

Lajmin e trishtë e kanë bërë me dije të afërmit, të cilët shkruajnë se ka humbur jetën në një aksident automobilistik Lirim Adem Krasniqi, 25-vjeç.

“Te nderuar, shoke, miq e dashamire, Me dhimbje te thelle ju njoftojme per humbjen tragjike ne nje aksident komunikacioni ne Gjermani te djalit te vellaut, Lirim Adem Krasniqi! Lirimi i axhes, na ike ne lulet e rinise, e na le te merzitur per jete si 25 vjeçar. Per procedurat e metejshme te varrimit dhe te pames ju njoftojme nderkohem, te pikelluar, familja Krasniqi”,- shkuajnë të afërmit në një postim në rrjetet sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar vetëm 17 raste të reja nga  1,774 testime të kry

Kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar 22-vjetorin e çlirimit të Kosovës si dhe zbarkimit të këmbësorisë së trupave të NATO-s, më 12 qers

22 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara.

Pas vuajtjes së dënimit, kosovari Ruzhdi Buzhala do të dëbohet nga Zvicra për 15 vjet.

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar se janë regjistruar 10 raste të infektimit me koronavirus pas testimit të 1,977 mostrave

Kosova i ka refuzuar hyrjen në vend ministres së Punës në Serbi, Darija Kisiq-Tepavçeviq.

Kanë kaluar 22 vite tashmë nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e pusht

Biden deklaroi impenjimin e SHBA-ve për sundimin e demokracisë dhe ligjit në Ballkanin Perëndimor, ka pasur edhe zëra për një marrëveshje

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti konfirmoi se pati polemika gjatë samitit të krerëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Tiranë mes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka replikuar me homologen e tij serbe gjatë takimit të Liderve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, që