Gjendet e vdekur regjisorja shqiptare, detajet e para

13/11/2019 - 12:57

Regjisorja Arzana Kraja, vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja është ndarë nga jeta.

Lajmin për regjisoren e ka konfirmuar Koha.net, ndërkohë që policia njoftoi:

“Më datën 13.11.2019 rreth orës 09:08 policia ka pranuar një informatë, për një trup të pajetë në lagjen “Kalabria”, Prishtinë. Njësitë policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, përfshirë edhe ekipin mjekësor të emergjencës të cilët kanë konstatuar vdekjen e personit të gjinisë femërore”, thuhet në përgjigjen e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se ndodhemi në situatën më të rënduar që nga fillimi i pandemisë me COVID-19.

Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, tha se ka kërkuar praninë e përhershme aktive të SHBA-së në try

Thomas Kortendiek, 39-vjeç, është shtetasi gjerman i cili është gjetur i vdekur në rrethana ende të panjohura, në oborrin e një hoteli në

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, 7 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar në

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve të tjerë shëndetësorë, kërkoi sot që turni i natës, t’iu paguhet nga 36 euro.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas njoftimit që bëri se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, është kritikuar ashpër se nuk respektoi

Kryeministri  i Kosovës, Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 13 persona të infektuar me koronavirus duke e çua

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se autoritetet e Shqipërisë kanë liruar ish-luftëtarin

Ish-komandanti suprem i Forcave të Armatosura të NATO-s, gjenerali Wesley Clark, i cili ka udhëhequr fushatën e bombardimeve, ndaj caqeve