Hoti kërkon të vijojë punën si kryeministër: Me LDK ka shtet normal

16/01/2021 - 20:02

Kryeministri në detyrë i Kosovës dhe kandidati për Kryeministër i Lidhjes Demokratike, Avdullah Hoti, ka nisur fushatën për zgjedhjet e 14 Shkurtit. Pas një takimi në Klinë me simpatizantë të partisë, Hoti thotë se mesazhi që masazhi që dha ishte se vetëm me LDK ka një shtet dhe qeveri normale.

Në një postim në Facebook pas takmit me qytetarët ai shton se qeveria e tij do të përkrahë bizneset sepse janë shtyllë e rëndësishme për zhvillimin ekonomik të vendit.

“Mesazhi nga Klina, vetëm me LDK-në shteti ka normalitet! Takim me struktura dhe simpatizantë diskutuam për rrugën drejt fitores sonë të përbashkët. Vullneti dhe entuziazmi i tyre tregonte qartë nevojën për të vazhduar me frymën e shtëpisë sonë politike. Do të përkrahim bizneset sepse janë shtyllë e rëndësishme për zhvillimin ekonomik të vendit”, është ky postimi i tij në mediat sociale.

Zgjedhjet në Kosovë do të zhvillohen në 14 Shkurt, pasi Gjykata Kushtetuese e quajti qeverinë e Hotit si jo legjitime, duke qenë se për formimin e saj kishte votuar dhe në deputet i dënuar me vendim të formës së prerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bilanci i COVID-19 në Kosovë ka shënuar 9 viktima dhe 598 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Akademinë Përkujtimore në shënim të përvjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani b

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.177 persona të dyshuar pë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë nderime para varrezave të familjes Jashari në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontigjenti i parë prej 33 mijë doza të vaksina

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe

Inspektorati Policor i Kosovës njoftoi se ka arrestuar tetë policë, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Instituti i Shëndetit Publik Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe labora

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, në Kosovë në mbledhjen e kësaj të enjte ka vendosur se nëse do të ketë rrit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë.