Masakra me armë në mes të ditës, shkon në 2 numri i viktimave

05/09/2019 - 20:30

Ka ndërruar jetë një nga personat e plagosur në ngjarjen që tronditi sot Prishtinën duke e çuar në dy numrin e viktimave.

“Ka vdekur edhe personi i dytë, i cili përkundër përpjekjeve të mjekëve, për shkak të gjendjes së rëndë nuk ka arritur të mbijetojë”, tha zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu.

Në përplasjen me armë sot në rrugën “Muharrem Fejza” janë plagosur katër persona, dy prej të cilëve tashmë kanë ndërruar jetë në spital. Ndërkohë dy personat e tjerë të vazhdojnë të trajtohen në QKUK. Sipas policisë së Kosovës, viktimat e kësaj ngjarjeje të rëndë janë B.Mehmeti, mashkull 39 vjeç dhe M.Rafuna, mashkull 47 vjeç.

Ende nuk janë bërë të ditura motivet e ngjarjes nga policia, por sipas dëshmitarëve në konfliktin e armatosur janë përfshirë familjet Mehmeti dhe Rafuna, për shkak të një konflikti për prona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një serb ka tentuar dje të hyjë në Kosovë nëpërmjet pikës kufitare “Dheu i Bardhë”, duke prezantuar një patent shofer që dyshohet të jetë

Presidenti Hashim Thaçi përmes një mesazhi ngushëllimi për viktimat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi, deklaroi se Kosova është e gatshme

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se shumë shpejt do të takohen me përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosj

I dërguari special i Presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një konferencë të përbashkët me kr

Në Vetëvendosje sot pritet të ketë një kthesë të madhe sa i përket qëndrimit për kryeparlamentarin.

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë i Kosovës, ka folur në lidhje me padinë për shpifje që i është bërë nga Kryeministri i Shqipëris

Mëngjesin e së mërkurës u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në Prizren, Durim dhe Suada Hadri.

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump në dialogun Kosovë – Serbi pas takimit me të parin e LV-së, Albin Kurtin ka deklaruar se

Erdhën për pushime nga Suedia dy ditë më parë, por ky udhëtim për në vendlindje mbeti i fundit për ta.

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është i bindur se marrëveshja e arritur për rivendosjen e linjës ajrore midis Prishtinës dhe Be