Pas sherrit në emision, burri i ministres Shahini merret në pyetje

12/09/2019 - 19:27

Aktualisht, në Prokurorinë Themelore të Prishtinës po intervistohet bashkëshorti i ministres Besa Shahini, Dardan Molliqaj, anëtar i Partisë Socialdemokrate.

Po kështu, disa minuta më parë, një deklaratë ka dhënë edhe deputeti i VV-së, Haki Abazi. Prania e tyre në prokurori lidhet me atë që ndodhi mbrëmë pas përfundimit të emisionit “Pressing”, ku pas përfundimit të këtij të fundit, deputeti i VV’së, Haki Abazi deklaroi se u sulmua fizikisht nga Molliqaj i PSD’së.

Mësohet se Prokuroria e Prishtinës ka marrë një grumbull provash e dëshmitarësh për ta zbardhur këtë rast. Debati mbrëmë në Pressing nisi dhe përfundoi me polemika të ashpra mes Abazit dhe Molliqajt. Sipas mediave në Kosovë, fillimisht Molliqaj nuk po e pranonte Abazin si përfaqësues të VV’së, duke thënë se ai është “profiter e servil”.

Abazi nga ana tjetër po e quante Molliqajn “tradhtar të votës së popullit”. Debati mes tyre degjeneroi aq sa u përmenden anëtarë të familjes së njëri-tjetrit. Pas përfundimit të debatit, Abazi gjatë ndërprerjes së emisionit u kthye në studio dhe tha se e ka sulmuar Molliqaj dhe shoqëruesi i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini-Shengenit të Ballkanit.

Ministria e Jashtme kosovare ka mohuar deklaratën e ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiç se Republika e Ganës është shteti i 16-të i ra

Këshilli i prindërve të shkollës “Emin Duraku”, në Prishtinë, që prej orës 07:30 janë mbledhur për të ndaluar hyrjen e arsimtares A.M.

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi se Franca mund të luajë rol kyç në procesin e ardhshëm të zgjidhjes përfundimtare të paqes d

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bresje të Fushë Kosovës. Mediat vendase raportojnë se tetë automjete janë përplasur.

Kosova nuk u bë pjesë as e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Pozitat e ambasadorëve, drejtorëve të agjencive e ndërmarrjeve publike do të rishikohen me Qeverinë e ardhshme potenciale mes Lidhjes Dem

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë

Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e S