Përdhunimi i 16-vjeçares, Kosova mban seancë të jashtëzakonshme

08/02/2019 - 11:40

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që sot në orën 12:00 të mbahet seancë e jashtëzakonshme për 16-vjeçaren nga Drenasi, e cila u përdhunua nga mësuesi dhe më pas edhe polici, ku shkoi për të denoncuar.

Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se me VV dhe LDK kanë kërkuar mbajtjen e kësaj seance të jashtëzakonshme.

Haxhiu tha se kërkojnë përgjegjësi institucionale për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. E mitura ka shkuar të denoncojë përdhunimin nga mësuesi, por është përdhunuar për një kohë të gjatë përmes shantazhit edhe nga polici.

Efektivi i policisë që akuzohet për abuzimin me adoleshenten është zëvendësshefi i hetimeve i Policisë në këtë komunë, Vesel Veseli. Historia bëhet edhe më e rëndë pasi ka dyshime që ky shtetas të ketë abuzuar gati dy vite me vajzën, madje e ka lënë edhe shtatzënë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëdhënësja e ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova, ka bërë të ditur se Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Brenda këtij viti, Kosova do të bëhet me ambasada të reja në katër shtete.

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj e ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini për dialog gjysmë të fshehtë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar Ligjin për Qeverinë, i cili parashikon zvogëlimin e numrit të të zgjedhurve dhe sak

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa doganore 100 % e vendosur ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina d

Përkundër faktit se disa vende mund të kenë tërhequr aktin e njohjes, autoritetet në Prishtinë besojnë se janë 116 shtete që e kanë njohu

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip S.Kosnett ka uruar qytetarët e Kosovës për 11-vjetorin e Pavarësisë.

Në Ditën e Pavarësisë së Kosovës, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli b

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për përvjetorin e 11-të të pavarësisë së vendit, ndër

Kosova ka shënuar sot 11-vjetorin e Pavarësisë, që kur në vitin 2008 në Kuvend u lexua Deklarata e Pavarësisë.