Toka nuk gjen qetësi, regjistrohen dy lëkundje të tjera sizmike

12/08/2019 - 22:18

Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy qarqe të Kosovës. Mësohet se Prizreni është goditur nga një tërmet 4.2 ballë i shkallës Rihter, ndërsa Dragashi nga një lëkundje 3.9 ballë.

Ndërkohë ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar në njerëz. Kujtojmë që gjatë pasdites së sotme lëkundjet kanë prekur Shqipërinë me epiqendër Fushë Arrëzin. Magnituda e lëkundjes sizmike ishte 4.4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rreth 26 zyrtarë kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve me vota të ardhura nga Serbia janë helmuar.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e parakohshme në vend, ndërsa gazeta “Bota sot” ka siguruar listën e deputetëve që do të jenë në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në qeverisjen e ardhshme do të angazhohet që me Shqipërinë të ketë komision

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka marrë asnjë vendim lidhur me mbi 4 mijë vota të mërgatës të ardhura përmes postës pas afatit ligjor.

Mediat serbe janë revoltuar pas fjalimeve të para të Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës se Serbia do të detyrohet të paguajë reparaci

Në të dielën e 6 tetorit, shumë nga kameramanët dhe reporterët që po e ndiqnin nga pas Albin Kurtin, për të transmetur live votimin e tij

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës tha se është e zhgënjyer thellësisht me ndarjen e sivjetshme të çmimit Nobel për Letërsi për