Arratisen 4 shqiptarë nga burgu grek, çarmatosën gardianin dhe e mbyllën në qeli!

03/06/2019 - 08:48

Katër shqiptarë janë arratisur mëngjesin e sotëm nga një qendër e paraburgimit në Athinë. Ngjarja është regjistruar rreth orës 04:00 të së hënës.

Sipas informacioneve të paraprake, shqiptarët, dy  prej të cilëve të identifikuar si   Endrit Bagaj, Alesio ose Astrit Xhelo, mbaheshin në një qeli,në pritje të transferimit në burgje të ndryshme të vendit.

Pak ditë më parë të arratisurit kishin qenë protagonistë të një episodi dhune në burgun e Koridhalos në Athinë.

Fillimisht njëri prej të arratisurve, ka kërkuar ndihmën e parë pasi ishte sëmurë, por sapo në qeli kanë hyrë policët për të parë se çfarë po ndodhte, tre të dënuarit e tjerë i kanë kërcënuar, duke iu vënë armë të mprehta në fyt. Më pas shqiptarët iu kanë marrë armët dhe i mbyllën policët në qeli.

Të armatosur, shqiptarët e dënuar arritën që të kapnin në befasi edhe gardianët e tjerë të burgut, duke i çarmatosur. Kaq ka mjaftuar që ata të arratisen. Ngjarja në fjalë ka ngritur policinë greke në këmbë, e cila është vënë në kërkim të tyre.

Kjo nuk është hera e parë që shqiptarët arrijnë që të thyejnë sigurinë e burgjeve greke duke u arratisur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Krenar Shehaj, është emri i 41-vjeçarit, me banesë në San Benedetto, i cili akuzohet për djegien e një numëri të madh makinash policie në

Një përplasje mes të dënuarve ka ndodhur në burgun e Rrogozhinës.

Policia e Korçës ka identifikuar personin që dha alarmin fals për bombë në makinën e gjyqtarit, Markeliano Kuqo.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë djali i tij 17 vjeç.

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak më parë në rrugën paralel me portin, në Durrës.

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin Elbasan-Metalugji, nga ku mësohet se janë plagosur katër persona.

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme dy persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të cilët dyshohen si autorë të shtatë grabitjeve

Pas lajmit se gazetari Sadik Sejdinaj ra në prangat e policisë pasi përndiqte një të re, ka reaguar ky i fundit.

Tentativat e vazhdueshme që kolegia t’i jepte një mundësi për t’u lidhur bashkë, i ka kushtuar lirinë një 26-vjeçari nga Mallakastra, duk